Akcje i kampanie społeczne

Policyjna akcja "Alkohol i narkotyki"

"Alkohol i narkotyki" - to kryptonim działań, które od rana prowadzili myszkowscy policjanci. Podczas kontroli drogowych funkcjonariusze zwracali szczególną uwagę na trzeźwość kierujących. Celem akcji jest także eliminowanie z dróg tych, którzy usiedli za kierownicę pod wpływem narkotyków.

Policjanci sprawdzali trzeźwość kierowców podczas rutynowych kontroli, a także w specjalnie ustawianych punktach kontrolnych. Oprócz stanu trzeźwości, funkcjonariusze sprawdzali również kierowców podejrzewanych o jazdę po zażyciu narkotyków. W wyniku prowadzonych działań myszkowscy policjanci zatrzymali 2 nietrzeźwych kierujących, zatrzymali 2 prawa jazdy oraz dokonali 519 kontroli trzeźwości. Pierwszego nietrzeźwego kierowcę patrol policyjny zatrzymał w Myszkowie na ul. Pułaskiego. 52-letni kierowca Renault wsiadł za kółko mając 1,07 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Drugi nietrzeźwy kierowca, został zatrzymany przez policjantów na ulicy Stawowej w Myszkowie. Jak się okazało, 25-letni mężczyzna kierował pojazdem mając 2,1 promila alkoholu w wydychanym powietrzu,za co obaj mężczyźni odpowiedzą przed sądem.

Kolejny raz apelujemy o rozwagę i rozsądek. Pomimo ciągłych apeli i tak wysokich kar, na naszych drogach nie brakuje nieodpowiedzialnych kierowców. Każdy, kto wsiada do samochodu z przekroczoną normą alkoholu w wydychanym powietrzu lub po zażyciu narkotyków stanowi ogromne zagrożenie na drodze. Tym wszystkim, do których nie dotarły apele i ostrzeżenia, mundurowi nie odpuszczą i zapowiadają dalsze kontrole drogowe.

Powrót na górę strony