Wiadomości
Rozmiar czcionki
-
Coraz większą popularnością wśród użytkowników ruchu cieszą się hulajnogi elektryczne. Choć pojazdy te zapewniają sporą niezależność w ruchu, to podczas ich użytkowania należy pamiętać o przepisach i podstawowych zasadach bezpieczeństwa. O bolesnych konsekwencjach nieodpowiedzialnego korzystania z hulajnóg elektrycznych przekonali się kierujący w naszym regionie, którzy doprowadzili do niebezpiecznych sytuacji z udziałem swoich pojazdów.
Dodano: 15.07.2025 Bezpieczna jazda hulajnogą elektryczną -
Jak bezpiecznie wypoczywać w czasie wakacyjnej laby w domu, na podwórku w górach czy nad morzem, tego dowiedzieli się półkoloniści z Łutowca oraz Poraja. Działania te odbywają się w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo w lecie”.
Dodano: 15.07.2025 Kręci mnie bezpieczeństwo w lecie -
PKO Bank Polski przygotował specjalną ofertę dla czynnych i emerytowanych funkcjonariuszy i pracowników cywilnych Policji. Dzisiaj odbyła się uroczystość podpisania listu intencyjnego przez Komendanta Głównego Policji nadinsp. Marka Boronia i prezesa PKO Banku Polskiego Szymona Miderę. W wydarzeniu uczestniczył również Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Tomasz Siemoniak. W ramach oferty klienci mogą skorzystać m.in. przez dwa lata z PKO Konta bez Granic bez opłat, preferencyjnych warunków pożyczki gotówkowej i kredytu hipotecznego oraz dodatkowej zniżki na ubezpieczenie czy wynajem samochodu.
Dodano: 14.07.2025 Uroczystość podpisania listu intencyjnego między Komendantem Głównym Policji a PKO BP -
Myszkowscy policjanci ustalają okoliczności wypadku kolejowego, do którego doszło wczorajszej nocy w miejscowości Mrzygłód. Około godziny 20:25 służby ratunkowe zostały zaalarmowane o potrąceniu przez pociąg.
Dodano: 14.07.2025 Śmiertelny wypadek na torach -
Policjanci z myszkowskiej komendy zatrzymali kierującego, który miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie i przewoził czteroletniego chłopczyka swojej konkubiny, która też była nietrzeźwa. Razem z nimi podróżował jeszcze ich znajomy – również pijany. Co więcej, w trakcie interwencji okazało się, że kierujący nie posiadał nigdy uprawnień kierowania pojazdami mechanicznymi. Za popełnione przestępstwo grozi do 3 lat pozbawienia wolności. Do sądu rodzinnego i nieletnich trafią materiały dotyczące nieprawidłowej opieki nad dzieckiem.
Dodano: 14.07.2025 Pijany konkubent mając blisko 2 promile przewoził 4-letnie dziecko -
W ramach ogólnopolskiej kampanii informacyjno-edukacyjnej „Kręci mnie bezpieczeństwo w lecie”, najmłodsi uczniowie uczestniczyli w prelekcji prowadzonej przez dzielnicowego z Komisariatu w Koziegłowach.
Dodano: 11.07.2025 Bezpieczne wakacje z dzielnicowym -
Wakacje to czas, gdy częściej nawiązujemy nowe znajomości w sieci. Apelujemy o ostrożność – nie każda osoba wysyłająca romantyczną wiadomość w Internecie ma dobre intencje.
Dodano: 11.07.2025 Uważaj, zanim w sieci oddasz serce… dane i pieniądze -
Śląscy policjanci prowadzą wzmożone działania prewencyjne w związku z niekorzystną sytuacją hydrometeorologiczną w regionie. Wspólnie z innymi służbami dbają o bezpieczeństwo mieszkańców i turystów, monitorują zagrożone rejony oraz reagują na miejscowe utrudnienia drogowe. Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach nadinspektor Mariusz Krzystyniak nadzoruje i koordynuje działania mundurowych oraz uczestniczy w posiedzeniach sztabów kryzysowych organizowanych przez Wojewodę Śląskiego.
Dodano: 10.07.2025 Działania prewencyjne śląskich policjantów w związku z alertami pogodowymi -
Weryfikacja dwuetapowa to proces uwierzytelniania użytkownika podczas logowania, który składa się z dwóch elementów, stąd jej nazwa. Pierwszym etapem jest wprowadzenie znanego tylko nam hasła lub PINu. Drugim jest wpisanie kodu jednorazowego, potwierdzenie na aplikacji zainstalowanej na naszym urządzeniu lub użycie dedykowanego klucza USB.
Dodano: 09.07.2025 Trudna nazwa, proste zastosowanie i najważniejsze - bezpieczeństwo twoich danych -
Kradzież tożsamości – kiedy niewinna informacja może zaszkodzić W erze cyfrowej dane osobowe stały się cennym towarem – nie tylko dla firm marketingowych, ale również dla cyberprzestępców. Często wystarczy kilka kliknięć, by zdobyć informacje, które umożliwią kradzież tożsamości, włamanie na konto bankowe czy podszycie się pod kogoś w internecie. Przestępcy wykorzystują różne metody, by pozyskać nasze dane – od manipulacji emocjami po analizę treści, które sami udostępniamy w sieci. W tym artykule przyjrzymy się najczęściej stosowanym technikom i ich skutkom
Dodano: 08.07.2025 Kradzież tożsamości – kiedy niewinna informacja może zaszkodzić