Ważne informacje - 5 artykułów

Aktualności

Polecamy

Ruch drogowy

 1. Bezpieczeństwo seniorów

  Policjanci z myszkowskiej komendy spotkali się z seniorami w Miejskim Domu Kultury w Myszkowie. Celem spotkania było omówienie zasad bezpieczeństwa seniorów w miejscach publicznych, oraz przekazanie im wiedzy na temat zagrożeń jakie mogą ich spotkać w życiu codziennym.

 2. "Świeć przykładem" i noś odblaski z Polskim Radiem Katowice

  Myszkowscy policjanci, strażacy, strażnicy miejscy, przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Myszkowie oraz WORD-u z Katowic we wspólnej akcji pod nazwą "Świeć przykładem" zadbali o bezpieczeństwo pieszych. Niecodzienne patrole pojawiły się w ramach tego przedsięwzięcia w centrum Myszkowa. Wspólnej akcji towarzyszyła reporterka Polskiego Radia Katowice- Gabriela Kaczyńska.

 3. Już od 17 września zmiany w przepisach Prawo o ruchu drogowym - SPOT

  Już od 17 września nastąpią kolejne zmiany w przepisach obowiązujących kierowców. Celem jest zwiększenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Zmiany dotyczą m.in. złamania przepisów z tej samej grupy w ciągu 2 lat od ostatniego wykroczenia. Mandat drogowy będzie w tym przypadku dwukrotnie wyższy. Wykroczenia, które podlegać będą "recydywie" to: przekroczenie dopuszczalnej prędkości (powyżej 31 km/h), nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu, niewłaściwe wyprzedzanie i wjechanie na przejazd kolejowy

 4. Niebezpiecznie na przejściach dla pieszych !

  W ciągu zaledwie kilku tygodni 2022 roku w województwie śląskim w wypadkach drogowych zginęło dziesięciu pieszych, w tym aż pięciu na oznakowanych przejściach. Dodatkowo zagrożenie potęgują zmienne warunki atmosferyczne. Policjanci apelują zarówno do kierowców, jak i pieszych o zachowanie szczególnej ostrożności i przypominają o zasadzie ograniczonego zaufania.

 5. "Świeć przykładem" i noś odblaski

  Myszkowscy policjanci, strażacy, strażnicy miejscy i przedstawiciele Starostwa Powiatowego we wspólnej akcji pod nazwą "Świeć przykładem" zadbali o bezpieczeństwo pieszych. Niecodzienne patrole pojawiły się w ramach tego przedsięwzięcia w centrum Myszkowa. W świątecznej atmosferze mundurowi wręczali pieszym odblaski, życząc bezpiecznych świąt.

 6. "Dzień odblasków" z myszkowskimi policjantami

  Dzisiaj w całym kraju mundurowi przeprowadzają akcję profilaktyczną pod kryptonimem "Dzień odblasków". Jej celem jest zachęcenie wszystkich niechronionych uczestników ruchu drogowego do dbania o własne bezpieczeństwo na drogach. Policjanci z Myszkowa przekazywali dziś najmłodszym uczniom ze Szkół Podstawowych numer 4 i 5 w Myszkowie elementy odblaskowe.

 7. Policjanci kontrolują prędkość i apelują o bezpieczeństwo podczas długiego weekendu

  Policjanci z drogówki na terenie całego kraju prowadzą dziś działania „Kaskadowy pomiar prędkości”. Polegają one na umiejscowieniu wielu patroli policyjnych na konkretnym odcinku drogi. Nasilenie ruchu w trakcie przedłużonego weekendu zwiększa ryzyko wszelkiego rodzaju zdarzeń drogowych, dlatego w ciągu najbliższych dni należy także spodziewać się wzmożonych kontroli nie tylko prędkości, ale i trzeźwości kierowców oraz stan techniczny pojazdów, którymi będą podróżować.

 8. Bezpieczeństwo Na Drodze - wybrane zmiany w przepisach ruchu drogowego od 1.06.2021 r.

  1 czerwca 2021 r. wchodzi w życie ustawa z dnia 25 lutego 2021 r. o zmianie ustawy – Prawo o ruchu drogowym (Dz.U. poz. 463), która wprowadza przepisy zwiększające bezpieczeństwo pieszych na drogach, ujednolica dopuszczalną prędkość na obszarze zabudowanym, a także obliguje kierujących pojazdami do zachowania minimalnego odstępu między pojazdami na autostradach i drogach ekspresowych.

 9. Sprawdź uprawnienia kierowcy na stronie gov.pl

  Już niedługo polscy kierowcy nie będą mieli obowiązku posiadania przy sobie prawa jazdy podczas kontroli. Od 5 grudnia br. wchodzą w życie przepisy, które znoszą obowiązek posiadania tego dokumentu.

 10. „Twoje światła – Nasze bezpieczeństwo”

  Kampania „Twoje światła – Nasze bezpieczeństwo” ma na celu zwrócenie uwagi kierujących na zagrożenia związane z nieprawidłowym oświetleniem pojazdów. Zwłaszcza jesienią, gdy pogarsza się widoczność, światła pojazdu nabierają szczególnego znaczenia.

Powrót na górę strony