Wiadomości

"Dzień odblasków" z myszkowskimi policjantami

Data publikacji 01.10.2021

Dzisiaj w całym kraju mundurowi przeprowadzają akcję profilaktyczną pod kryptonimem "Dzień odblasków". Jej celem jest zachęcenie wszystkich niechronionych uczestników ruchu drogowego do dbania o własne bezpieczeństwo na drogach. Policjanci z Myszkowa przekazywali dziś najmłodszym uczniom ze Szkół Podstawowych numer 4 i 5 w Myszkowie elementy odblaskowe.

Dzisiejszy dzień ogłoszony został "dniem odblasków". Jego celem jest promowanie powszechnego używania elementów odblaskowych przez pieszych.

Policjanci z wydziału ruchu drogowego odwiedzili dziś najmłodszych uczniów szkół podstawowych numer 4 i 5 w Myszkowie, gdzie rozmawiali z dziećmi o bezpieczeństwie na drodze oraz przekazali im odblaskowe opaski.

Akcja trwa na ulicach powiatu, gdzie odblaskowe elementy przekazywane są pieszym. Mundurowi zachęcają do ich umieszczania w widocznym miejscu na odzieży. Akcja cieszy się dużym zainteresowaniem.

Niewielki element zamieszczony w miejscu widocznym na odzieży może uratować ludzkie życie na drodze. Pozwala kierującemu w porze wieczorowo-nocnej zauważyć pieszego wyposażonego w odblask z odległości ok. 150 metrów. Brak takiego elementu skraca ten dystans do zaledwie 30 metrów.

  • Policjanci rozmawiają z dziećmi na sali gimnastycznej
  • Policjant wręcza opaski odblaskowe dzieciom
  • Policjant wręcza opaski odblaskowe dzieciom
  • Policjant rozmawia z dziećmi
  • Policjanci rozmawiają z dziećmi
  • Dzieci słuchają tego co mówi policjant
Powrót na górę strony