Święto Policji w Myszkowie
W sali w Miejsko - Gminnym Ośrodku Promocji Kultury w Koziegłowach odbyła się uroczysta zbiórka z okazji Święta Policji. 33 myszkowskich policjantów awansowało na wyższe stopnie służbowe. Wśród zaproszonych gości był min. Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach podinsp. Marek Gadziński.
W sali w Miejsko - Gminnym Ośrodku Promocji Kultury w Koziegłowach w środę 2 lipca odbyła się uroczysta zbiórka z okazji Święta Policji w garnizonie myszkowskim. Uroczystość rozpoczęła się od złożenia meldunku Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach podinsp. Markowi Gadzińskiemu przez dowódcę uroczystości nadkomisarza Sławomira Maciąga i odegraniu hymnu państwowego.
Główną część uroczystości rozpoczął Komendant Powiatowy Policji w Myszkowie insp. Rafał Głuch, który przywitał zgromadzonych gości. Komendant w swoim wystąpieniu podkreślił wagę obchodzonego święta, podziękował zaproszonym gościom za wsparcie w działaniach myszkowskiej komendy, a policjantom i pracownikom cywilnym za trud wkładany w codzienną służbę, która przekłada się na bezpieczeństwo mieszkańców naszego powiatu. Inspektor Głuch nie zapomniał także o najważniejszych dla policjantów osobach, czyli o ich bliskich. To właśnie rodzinom mundurowych okazał uznanie za wsparcie i wyrozumiałość.
Święto Policji to także okazja do mianowania policjantów na wyższe stopnie służbowe za ich codzienną, sumienną i ciężką służbę. W tym roku nowe dystynkcje otrzymało 33 myszkowskich policjantów, w tym 5 mianowanych przedterminowo w drodze wyróżnienia za wzorowe wykonywanie obowiązków, przejawianie inicjatywy w służbie oraz doskonalenie zawodowe.
W sposób szczególny, za zaangażowanie na rzecz wspierania ustawowych działań Policji na terenie województwa śląskiego, odznaczony został także szef myszkowskiego garnizonu. Kapituła odznaki Honorowej „Za zasługi dla Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach” uhonorowała odznaką Komendanta Powiatowego Policji w Myszkowie inspektora Rafała Głucha, który odznaczenie odebrał z rąk Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach.
Następnie z okazji 5-lecia Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów Policyjnych w Myszkowie przedstawiciel Zarządu Koła nr 23 Witold Zacłona przekazał pamiątkowy medal inspektorowi Rafałowi Głuchowi.
W trakcie uroczystości życzenia i gratulacje myszkowskim policjantom w imieniu samorządowców złożył Starosta Powiatu Myszkowskiego– Piotr Kołodziejczyk oraz Burmistrz Gminy i Miasta Koziegłowy. Na ręce Komendanta Powiatowego Policji w Myszkowie wpłynęło także wiele listów gratulacyjnych.
Podczas swojego przemówienia Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach podinspektor Marek Gadziński podziękował wszystkim policjantom za wykonywaną służbę, podkreślając, jak ważne jest zaufanie społeczeństwa do działań policjantów. W swoim wystąpieniu Komendant podkreślił rolę kobiet w Policji, w związku z przypadającą 100 rocznicą utworzenia policji kobiecej. Podziękował również samorządowcom oraz zaprzyjaźnionym służbom mundurowy, za wsparcie i zrozumienia trudów codziennej służby policjantów.
Podczas uroczystości swoją obecnością myszkowskich stróżów prawa uhonorowali przedstawiciele różnych służb, w tym Wiceprzewodniczący ZW NSZZ Policjantów woj.śląskiego Dariusz Tabas, przedsawiciele prokuratury i instytucji pozarządowych oraz władz samorządowych oraz przedstawiciele kierownictwa powiatowych zarządów emerytów i rencistów policyjnych.
Po wręczeniu awansów były podziękowania, gratulacje i życzenia oraz pamiątkowe zdjęcia.
Z okazji Święta Policji życzymy wszystkim policjantom, ich rodzinom i bliskim spokoju, zadowolenia, szacunku i satysfakcji, zarówno w życiu osobistym, jak i zawodowym. Dziękujemy wszystkim, którzy wspierają nas w codziennej służbie i rozumieją jej znaczenie oraz trud.