Wiadomości

Kolizja z szeregiem przewinień w tle

Data publikacji 22.04.2024

Nieustąpienie pierwszeństwa było przyczyną kolizji drogowej na ul. Kościuszki w Myszkowie. Kierująca Volkswagenem nie ustąpiła pierwszeństwa prawidłowo jadącemu 59-latkowi. Jak się okazało samochód, którym jechała był niedopuszczony do ruchu, bez ważnego ubezpieczenia OC oraz z tablicami rejestracyjnymi od innego pojazdu. Mundurowi apelują o koncentrację i ostrożność!

Do zdarzenia doszło w piątek (19 kwietnia), około godziny 16.30. 73-letnia mieszkanka powiatu myszkowskiego jadąca samochodem osobowym marki Volkswagen nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącemu 59- letniemu kierowcy peugeota. Kierowcy przebadani na zawartość alkoholu. Byli trzeźwi. 
Podczas sprawdzania danych samochodu w dostępnych bazach danych okazało się, że samochód 73-latki ma założone tablice rejestracyjne przypisane do innego pojazdu. Na tym nie koniec przewinień kierującej, ponieważ Volkswagen okazał się pojazdem niedopuszczonym do ruchu i bez wymaganego ubezpieczenia OC.

Mieszkanka powiatu myszkowskiego za popełnione wykroczenia została ukarana mandatem karnym w wysokości 3 tysięcy złotych. Natomiast za popełnione przestępstwo używania tablicy rejestracyjnej pojazdu mechanicznego nieprzypisanej do pojazdu, na którym ją umieszczono, odpowie przed sądem.

To jednak nie wszystko. Za jazdę bez ubezpieczenia OC konsekwencje jeszcze wyciągnie Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny. 

Poziom bezpieczeństwa na drogach, oprócz wielu działań podejmowanych przez policjantów, zależy w dużej mierze od nas samych. To my - uczestnicy ruchu mamy realny wpływ na to, czy na drogach będzie bezpiecznie.
 

Powrót na górę strony