Wiadomości

Policjanci rozmawiali z uczniami o cyberzagrożeniach

W ostatnich dniach policjanci z Koziegłów spotkali się z uczniami Zespołu Szkół w Lgocie Górnej. W zajęciach uczestniczyli uczniowie klas IV- VII. Tematem spotkania było wciąż narastające zjawisko cyberprzemocy i zagrożenia, które mogą czyhać na młodych ludzi w sieci.

To kolejne spotkanie profilaktyczne w szkołach, które dotyczy tematyki cyberzagrożeń. Prelekcje prowadzone przez funkcjonariuszy mają za zadanie przybliżyć zagrożenia pojawiające się w Internecie, które wymierzone są w najmłodszych użytkowników sieci. Policjanci przybliżają uczniom zjawiska cyberprzemocy, przestępczości internetowej, zasady zachowania bezpieczeństwa i prywatności podczas korzystania z komputera i Internetu. Policjanci wskazali sposoby, dzięki którym można się ustrzec przed oszustami internetowymi oraz poinformowali, gdzie szukać pomocy w przypadku stania się ofiarą takiego przestępstwa. 

Mundurowi przekonywali uczniów, aby dbali o swoje bezpieczeństwo oraz żeby nie naruszały godności i prywatności innych użytkowników sieci. Przestrzegali przed kontaktami z nieznajomymi osobami, ponieważ nigdy nie wiadomo, kto jest po drugiej stronie komputera i czy to, co pisze jest prawdą. 

  • Na zdjęciu policjanci wraz z uczniami przeprowadzający prelekcje
  • Na zdjęciu policjanci wraz z uczniami przeprowadzający prelekcje
  • Na zdjęciu policjanci wraz z uczniami przeprowadzający prelekcje
Powrót na górę strony