Wiadomości

Spotkanie profilaktyczne

Odpowiedzialność prawna nieletnich jako sprawców czynów karalnych, przejawy demoralizacji-to tylko niektóre z tematów poruszonych podczas pogadanki profilaktycznej, którą przeprowadzili policjanci myszkowskiej komendy z uczniami Szkoły Podstawowej w Koziegłowach.

O ile prawa uczniów są im doskonale znane, to ze znajomością własnych obowiązków bywa znacznie gorzej. Często młodzież nie ma świadomości, że to oni sami, ponoszą odpowiedzialność za swoje czyny. W trakcie dzisiejszego spotkania z młodzieżą policjanci dyskutowali na temat odpowiedzialności prawnej osób nieletnich. Uczniom uświadamiano, co to jest demoralizacja i co za to może im grozić.

Przypomniano również znaczenie tak ważnych i zarazem zapomnianych w dzisiejszym świecie słów jak szacunek do drugiego człowieka i tolerancja. Poruszony został temat „hejtu” w internecie oraz zagrożeń mogących pojawić się w wirtualnej przestrzeni. Wskazano uczniom, iż w sieci nie ma osób anonimowych i publikowanie za pośrednictwem środków masowego przekazu obraźliwych tekstów, zdjęć, filmików wobec konkretnej osoby jest dla niej bardzo krzywdzące, a osobie publikującej może przynieść sporo kłopotów.

Spotkanie z młodzieżą miało charakter dyskusji, młodzi ludzie chętnie zadawali pytania w kwestiach dla nich niejasnych. Dzięki luźnej rozmowie mieli możliwość wypowiedzenia się w ważnych dla nich sprawach i uzyskania odpowiedzi na niejasne dla nich zagadnienia.

  • zdjęcie policjanta z młodzieżą
  • zdjęcie policjanta z młodzieżą
  • zdjęcie policjanta z młodzieżą
Powrót na górę strony