Wiadomości

DZISIAJ DZIAŁANIA "BEZPIECZNY PIESZY" Z UDZIAŁEM RSD

Data publikacji 17.11.2023

Ruchome Stanowisko Dowodzenia, czyli specjalistyczny pojazd rejestrujący wykroczenia, wspomaga dziś pracę policjantów z myszkowskiej drogówki prowadzących działania „BEZPIECZNY PIESZY”. Auto wyposażone jest w nowoczesną elektronikę między innymi obrotowe kamery, anteny, monitory, które bardzo dokładnie obrazują popełnione przewinienia drogowe. Podczas prowadzonych działań „oko” kamery skupia się na wzajemnych relacjach zarówno kierujących, jak i pieszych.

Działania wpisujące się w kampanię „bezpieczny pieszy” mają na celu dyscyplinowanie zarówno kierujących, jak i pieszych. Mundurowych z drogówki wspierają dziś policjanci z KWP w Katowicach, którzy obsługują specjalny pojazd rejestrujący wykroczenia tak zwane ruchome stanowisko dowodzenia (RSD). Samochód wyposażony jest między innymi w obrotowe kamery, anteny i monitory. Auto ma też własne zasilanie i urządzenia do nagrywania oraz sprzęt połączony z internetem.

Zasadniczym celem takich działań jest przede wszystkim ograniczenie oraz w miarę możliwości wyeliminowanie zdarzeń drogowych z udziałem niechronionych uczestników ruchu drogowego.

Apelujemy do kierowców o rozsądek, a do pieszych o szczególną ostrożność.

Powrót na górę strony