Wiadomości

Zatrzymali 4 nietrzeźwych kierujących w jeden dzień

Data publikacji 07.11.2023

Policja apeluje, ostrzega, prowadzi działania, a mimo to na drogach dalej pojawiają się skrajnie nieodpowiedzialni kierowcy. Nietrzeźwi kierujący- bo to o nich mowa, od lat stanowią jeden z ważniejszych problemów zagrażających bezpieczeństwu ruchu drogowego.

Wczoraj (06.11.br.) myszkowscy policjanci zatrzymali aż 4 osoby, które zdecydowały się usiąść za kierownice na ,,podwójnym gazie”.

Pierwszy został zatrzymany chwile po godzinie 7:00. 26- latek kierował samochodem osobowym marki Skoda, mając w organizmie blisko 0,9 promila alkoholu. Podczas wykonywanych czynności okazało się również, że mieszkaniec powiatu myszkowskiego ma orzeczony zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Kolejny kierowca został zatrzymany po godzinie 11:30. 39- latek zdecydował się wsiąść za kierownicę, mając w organizmie ponad 3 promile alkoholu.

Z kolei kontrola drogowa 45- letniego mieszkańca powiatu częstochowskiego, wykazała, że kierował oplem movano, mając w organizmie 0,6 promila alkoholu.

Ostatni nieodpowiedzialny kierowca został zatrzymany po godzinie 18:00. U 57- latka alkomat wykazał blisko 1,8 promila alkoholu w organizmie. Podczas wykonywanych czynności okazało się, że mieszkaniec Myszkowa posiada zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych.

 

Przypominamy!

Kodeks karny za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego przewiduje karę pozbawienia wolności do lat 3.
Poza tym sprawca tego przestępstwa musi się liczyć z wysoką grzywną, zakazem prowadzenia pojazdów na przynajmniej 3 lata oraz obligatoryjną karą finansową na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym w wysokości nie mniejszej niż 5 tys. zł.

Powrót na górę strony