Wiadomości

"NIEPODLEGŁA DO HYMNU"

Data publikacji 04.11.2023

Biuro Programu „Niepodległa” zaprasza do wspólnego zaśpiewania hymnu w Święto Niepodległości w samo południe. Inicjatywa powstała w stulecie odzyskania niepodległości, i stała się na dobre elementem wspólnego upamiętniania 11 listopada – jednego z najważniejszych, radosnych świąt w naszym kalendarzu.

W 105. rocznicę powrotu Polski na mapę wolnych państw, Narodowe Święto Niepodległości zmieniło oblicze z formalnego i dalekiego od obywateli na święto bliskie i angażujące Polaków. Wśród prowadzonych działań istotną rolę odegrała akcja „Niepodległa do hymnu”, czyli wspólne śpiewanie Mazurka Dąbrowskiego 11 listopada o godz.12.00.

Barwy narodowe i hymn państwowy od lat łączą Polaków niezależnie od poglądów. Dlatego to właśnie Mazurek Dąbrowskiego połączył Polaków we wspólnych obchodach Święta Niepodległości.

Do akcji „Niepodległa do hymnu” zapraszamy wszystkich – od jednostek samorządu, po instytucje kultury, szkoły, stowarzyszenia, grupy nieformalne itd. Zachęcamy do organizowania wspólnego śpiewania na rynkach miast i wsi, głównych placach i ulicach – wszędzie, gdzie mieszkańcy mogą się zgromadzić.

Powrót na górę strony