Wiadomości

43-latek tymczasowo aresztowany za znęcanie się nad rodziną

Data publikacji 30.10.2023

43- letni mieszkaniec Myszkowa został zatrzymany przez myszkowskich policjantów. Odpowie za psychiczne i fizyczne znęcanie się nad swoją żoną i dziećmi. Sąd zastosował trzymiesięczny areszt tymczasowy wobec zatrzymanego.

W piątek 27 października br. do Komendy Powiatowej w Myszkowie wpłynęło zgłoszenie, z którego wynikało, że 43- latek ma stosować przemoc psychiczną i fizyczną wobec członków swojej rodziny. W trakcie czynności okazało się, w dniu zgłoszenia mężczyzna miał grozić dzieciom i żonie pozbawieniem życia używając niebezpiecznego narzędzia. W związku z powyższym został zatrzymany. Dodatkowo na podstawie zebranego materiału dowodowego Prokurator Prokuratury Rejonowej w Myszkowie wystąpił z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie 43-latka, do którego przychylił się sąd.

Podejrzany usłyszał zarzut znęcania się nad rodziną. Teraz najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie. Za przestępstwo znęcania się nad rodziną grozi kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

Doświadczasz przemocy w rodzinie? Pamiętaj, że jesteś autonomiczną jednostką, której prawo do godności gwarantuje Konstytucja. Godność jest niezbywalna i nienaruszalna a jej poszanowanie i ochrona jest obowiązkiem władz publicznych. Nie bój się prosić o pomoc.

Powrót na górę strony