Wiadomości

Odpowie za usiłowanie zabójstwa i rozboju

Data publikacji 07.09.2023

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Myszkowie zatrzymali sprawcę napadu, do którego doszło w Ostrowie. Mieszkaniec Bytomia usłyszał już zarzuty usiłowania zabójstwa w związku z rozbojem oraz zarzut usiłowania rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Na wniosek myszkowskiej prokuratury, sąd zastosował wobec zatrzymanego 3-miesięczny areszt tymczasowy.

Do pierwszego zdarzenia doszło 29 sierpnia, kiedy to 18-letni mieszkaniec Bytomia, podając fałszywe dane, zamówił paczkę w pewne określone przez siebie miejsce. Gdy kurier tam dotarł, mężczyzna ogłuszył go i zabrał zamówioną wcześniej przesyłkę z cenną zawartością. Kilka dni później do centrali firmy kurierskiej wpłynęło podobne zamówienie. Dzięki współpracy policjantów z firmą kurierską ustalono, że kolejna przesyłka o podobnej wartości i od tego samego dostawcy ma być dostarczona do Myszkowa. Podczas zatrzymania mężczyzny, w jego plecaku mundurowi znaleźli młotek i nóż.

Mężczyzna został już tymczasowo aresztowany, a o jego dalszym losie zdecyduje teraz sąd. Za popełnione czyny grozi mu kara nawet dożywotniego więzienia.

Powrót na górę strony