Wiadomości

Zatrzymała nietrzeźwego kierującego

Data publikacji 07.09.2023

Policjantka z Komendy Powiatowej Policji w Myszkowie będąc po służbie, brała udział w obywatelskim ujęciu nietrzeźwego kierowcy. 50-latek był kompletnie pijany. Miał ponad 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu.

W weekend w godzinach wieczornych dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Myszkowie otrzymał zgłoszenie o ujęciu nietrzeźwego kierującego. Z relacji zgłaszającej policjantki wynikało, że jadąc od miejscowości Myszków zauważyła, jak kierujący pojazdem marki Renault jedzie "zygzakiem", po czym zjechał na pobocze. Policjantka wraz z innym świadkiem tego zdarzenia natychmiast podbiegła do kierującego pojazdem Renault celem udzielenia pomocy. Od kierowcy była wyczuwalna silna woń alkoholu, nie można było nawiązać z nim logicznego kontaktu. Wezwani na miejsce stróże prawa przejęli mężczyznę i zbadali go alkomatem, który wykazał ponad 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Teraz o jego dalszym losie zadecyduje sąd.

Pamiętajmy, żeby nigdy nie wsiadać za kierownicę pojazdów po spożyciu nawet niewielkiej ilości alkoholu! Bezwzględnie powstrzymujmy przed tym również osoby z naszej rodziny i otoczenia. Bezpieczeństwo na drodze to nasza wspólna sprawa!

Powrót na górę strony