Wiadomości

Hejt i mowa nienawiści

W ramach prowadzonych działań profilaktycznych policjanci z myszkowskiej komendy spotkali się z uczniami Szkoły Podstawowej nr 5 w Myszkowie. Głównym tematem spotkania był hejt, czyli pełne nienawiści, złości i pogardy działanie osoby, które ma sprowokować do kłótni, obrażać bądź obniżać samoocenę osoby hejtowanej.

Policjanci z Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej Nieletnich i Patologii regularnie prowadzą działania profilaktyczne na terenie powiatu myszkowskiego. Tym razem, spotkali się z uczniami ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Myszkowie, gdzie szczegółowo omówili zagadnienie hejtu i mowy nienawiści. W trakcie prelekcji mundurowi przedstawili możliwe drogi postępowania w przypadku dotknięcia tego typu negatywnymi zjawiskami. Zaznaczyli również, jak ważne jest odpowiednie korzystanie z mediów, aby nie stały się one narzędziem agresji i przemocy rówieśniczej oraz jakie konsekwencje prawne mogą spotkać nieletnich za czyny popełnione za pomocą narzędzi telekomunikacyjnych.

Warto zaznaczyć, że policjanci poprzez swoje działania chcą dotrzeć do jak największej liczby młodych ludzi i uświadomić ich o zagrożeniach i niebezpieczeństwie, jakie niesie ze sobą Internet.

 

  • policjant z młodzieżą
  • policjant z młodzieżą
Powrót na górę strony