Wiadomości

Świadkowie zareagowali – nietrzeźwy kierujący zatrzymany

Data publikacji 27.02.2023

Dzięki prawidłowej postawie obywatelskiej dwóch mężczyzn, policjanci z myszkowskiej komendy zatrzymali nietrzeźwego kierującego. Świadkowie widząc, że kierowca volkswagena najprawdopodobniej jest pijany, zatrzymali go. Okazało się, 63-latek miał w organizmie ponad 1.5 promila alkoholu. Policjanci pogratulowali świadkom godnej naśladowania postawy obywatelskiej.

Myszkowscy policjanci odnotowali kolejny przykład zaangażowania i wzorowej obywatelskiej postawy w duchu kampanii „Nie reagujesz-akceptujesz”. Do zdarzenia doszło w piątek około godziny 18.00  w Myszkowie na ulicy 1 Maja. Dyżurny otrzymał telefoniczną informację, że świadkowie udaremnili dalszą jazdę najprawdopodobniej pijanemu kierowcy. Gdy pojazd zatrzymał się, świadkowie podbiegli do niego, wyciągnęli kluczyk ze stacyjki i o wszystkim powiadomili myszkowskich policjantów. Badanie stanu trzeźwości wykazało w organizmie mężczyzny1.5 promila alkoholu. Amator jazdy na "podwójnym gazie" stracił prawo jazdy. Wkrótce będzie tłumaczył się w sądzie. Grozi mu nawet 2 lata więzienia.

Świadkom gratulujemy postawy obywatelskiej godnej naśladowanie. Takie zachowanie i prawidłowa reakcja na widok rażącego łamania przepisów, doskonale wpisuje się we ciąż aktualną kampanię policyjną: "Nie reagujesz- akceptujesz". Za pomoc i zaangażowanie w działania Policji (efektem których było wyeliminowanie z ruchu kompletnie pijanego kierowcy), mundurowi oficjalnie podziękowali i pogratulowali cywilnej odwagi świadkom, którzy nie pozostał obojętny widząc skrajnie nieodpowiedzialne zachowanie 63-latka na drodze.

Gratulujemy postawy!

Powrót na górę strony