Wiadomości

Podsumowanie akcji "Alkohol i Narkotyki"

Data publikacji 21.02.2023

Policjanci z myszkowskiej drogówki prowadzili wczoraj działania "Alkohol i narkotyki". Ich głównym celem było wyeliminowanie z jazdy tych kierowców, którzy zdecydowali się na prowadzenie samochodów pod wpływem alkoholu lub środków odurzających. W trakcie działań mundurowi zatrzymali 4 kierujących, którzy nie powinni byli wsiąść za kierownicę.

Policjanci z myszkowskiej drogówki kontrolowali wczoraj trzeźwość uczestników ruchu drogowego. Głównym założeniem działań "Alkohol i narkotyki" jest  zmniejszenie liczby wypadków drogowych spowodowanych przez kierujących "na podwójnym gazie", bądź pod wpływem narkotyków. W akcji wykorzystane zostały różnego rodzaju urządzenia i testery, służące do wykrywania w organizmie alkoholu i narkotyków. Mundurowi zatrzymali 2 kierowcę w stanie nietrzeźwości oraz 2 w stanie po użyciu alkoholu.

Po raz kolejny apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o odpowiedzialne zachowanie i zdrowy rozsądek. Osobny apel kierujemy też do członków rodzin, pasażerów i znajomych, którzy niejednokrotnie zgadzają się na prowadzenie pojazdu przez kierującego pod wpływem alkoholu. Nie bądźmy bierni i nie pozwalajmy na stwarzanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowego przez nietrzeźwych kierujących!

 

Powrót na górę strony