Wiadomości

Nieważne, że masz pierwszeństwo. Życie jest tylko jedno!

Data publikacji 07.02.2023

Dzisiaj od rana policjanci z myszkowskiej drogówki objęli nadzorem przejście dla pieszych w Myszkowie na ulicy 1 Maja. Niedawno doszło tam do wypadku drogowego z udziałem pieszej. Mundurowi apelowali do przechodniów o zachowanie szczególnej ostrożności zanim wejdą na przejście dla pieszych. Nawet najlepszy kierowca może popełnić błąd... a życie jest tylko jedno.

Do zdarzenia doszło 30 stycznia br. o godzinie 7.00 w na ulicy 1 Maja w Myszkowie. 26-letni kierujący skodą, jadąc w kierunku centrum, nie ustąpił pierwszeństwa 82-letniej kobiecie i potrącił ją na oznakowanym przejściu dla pieszych. Seniorka z obrażeniami ciała trafiła do szpitala.

W związku z zaistniałą sytuacją policjanci z drogówki przyglądali się dzisiaj pieszym w okolicy miejsca zdarzenia.

Podczas akcji mundurowi rozmawiali z przechodzącymi tamtędy seniorami na temat ich bezpieczeństwa. Piesi mieli świadomość, że, pomimo ich pierwszeństwa na przejściu dla pieszych, sami powinni zachować szczególną ostrożność, bo życie jest tylko jedno. W trosce o bezpieczeństwo policjanci rozdawali także elementy odblaskowe.

Przechodniu, pamiętaj, że nawet najlepszy kierowca z dużym doświadczeniem może popełnić błąd. Dlatego nie wchodź na przejście bez rozglądania się na boki. Życie jest tylko jedno!

Apelujemy zatem do niechronionych uczestników ruchu drogowego, aby przed wejściem na jezdnię rozejrzeli się i upewnili, że zostali dostrzeżeni przez kierowcę i mogą bezpiecznie przejść na drugą stronę. Niestety najwięcej pieszych ginie właśnie na pasach, dlatego bez względu na posiadane pierwszeństwo niechroniony uczestnik ruchu drogowego musi pamiętać o obserwacji pojazdów i stosować zasadę ograniczonego zaufania.

  • Policjantka rozmawia z pieszym który stoi przy drodze
  • Policjantka rozmawia z przechodniem
  • Patrol policji rozmawia przy przejściu dla pieszych z kobietą
  • Kobieta rozmawia z policjantką, która stoi przy przejściu dla pieszych
  • Policjantka zakłada opaskę odblaskową na rękaw  pieszej
  • Grupa przechodniów rozmawia z policjantką
Powrót na górę strony