Wiadomości

Piłeś- nie jedź!

Data publikacji 26.01.2023

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego myszkowskiej komendy wyeliminowali z ruchu dwóch pijanych kierowców. 34-latek miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie, a 33-latka 1.5 promila. Stracili już swoje oprawa jazdy. Grozi im nawet 2 lata za kratami.

Wczoraj około godziny 19.00 w Żarkach na ulicy Wierzbowej doszło do zdarzenia drogowego z udziałem kierującego renault thalia. Z ustaleń policjantów z drogówki wynika, że 34-letni kierujący osobówką na skutek gwałtownego hamowania, stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w wysepkę na skrzyżowaniu ruchu okrężnego. Podczas kontroli okazało się, że mężczyzna jest kompletnie pijany. Jego badanie wykazało ponad 3 promile w organizmie. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Teraz odpowie za jazdę na podwójnym gazie i spowodowanie zdarzenia drogowego. W więzieniu może spędzić nawet 2 lata.

Do kolejnego zdarzenia z udziałem nietrzeźwej kierującej doszło wczoraj tuż przed północą. Patrol policjantów z ruchu drogowego na ulicy Jana Pawła II w Myszkowie zatrzymał do kontroli 33-letnią kierującą toyotą. Podczas policyjnej kontroli szybko wyszło na jaw, że kobieta jest pijana. W jej organizmie było 1.5 promila alkoholu.

Za tak lekceważący stosunek do prawa, za brak wyobraźni, rozsądku i odpowiedzialności, będzie tłumaczyła się w sądzie. Pamiętajmy! Każdy, kto wsiada za kierownicę samochodu z przekroczoną normą alkoholu w organizmie, nie tylko łamie prawo, ale stanowi ogromne zagrożenie na drodze. 

 Pijani kierowcy są potężnym zagrożeniem na drogach nie tylko dla siebie samych, ale również dla innych uczestników ruchu drogowego. Zatem kolejny raz apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozwagę i stosowanie prostej zasady :"Piłeś?- nie jedź! "


 

Powrót na górę strony