Wiadomości

Przekroczył prędkość powyżej 50 km/h, stracił prawo jazdy

Data publikacji 17.01.2023

1.5 tys. zł i 13 punktów karnych - taki mandat wystawili wczoraj policjanci z myszkowskiej drogówki kierowcy skody, który przekroczył prędkość o 59 km/h. Stracił też swoje prawo jazdy. Pomimo znacznie wyższych mandatów karnych, nadal zdarzają się kierowcy, którzy nie zdejmują nogi z gazu. Pamiętajmy, że nadmierna prędkość, to często jedna z przyczyn najtragiczniejszych w skutkach wypadków drogowych.

Wczoraj w Żarkach na ulicy Myszkowskiej policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego pojazdem marki Skoda Super. W obszarze zabudowanym, w którym obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h, mężczyzna jechał z prędkością 109 km/h. W związku z tym 30-letni kierujący stracił swoje prawo jazdy i otrzymał mandat karny w wysokości 1.5 tys. złotych. Ponadto miłośnik szybkiej jazdy „wzbogacił” swoje konto o dodatkowe 13 punktów karnych.

Pamiętajmy!

Zachowując bezpieczną prędkość, dostosowując ją do warunków panujących na drodze, zmniejszamy ryzyko niebezpiecznych zdarzeń. Pamiętajmy też o dostosowaniu odpowiedniej prędkości w rejonie przejść dla pieszych. Niechroniony uczestnik ruchu drogowego ma niewielkie szanse przy zderzeniu z udziałem rozpędzonego pojazdu. Zachowując odpowiednią prędkość, dbamy o bezpieczeństwo swoje i innych.

Powrót na górę strony