Wiadomości

Rodzice czerpią wiedzę od mundurowych

Data publikacji 29.11.2022

Policjanci prowadzą zajęcia profilaktyczno-edukacyjne nie tylko z dziećmi i młodzieżą. W ostatnim czasie w spotkaniu uczestniczyli rodzice uczniów Szkoły Podstawowej w Niegowie. Policjanci zwiększali ich świadomość co do przemocy, destrukcyjnych zachowań dzieci w domu i w szkole oraz szkodliwości zażywania narkotyków, w tym również dopalaczy.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Myszkowie cyklicznie uczestniczą w spotkaniach profilaktyczno-edukacyjnych dla dzieci i młodzieży. Tym razem jednak w spotkaniu wzięli udział rodzice uczniów Szkoły Podstawowej w Niegowie. Podczas spotkania policjanci uświadamiali uczestników o szkodliwości zażywania narkotyków, w tym również dopalaczy. Celem spotkania było także promowanie bezpiecznych zachowań oraz zdrowego stylu życia, bez uzależnień. Funkcjonariusze apelowali, aby rodzice i opiekunowie zwracali szczególną uwagę na zachowanie swoich dzieci. Podobnie jak znaleziony w mieszkaniu, czy ubraniu dziecka susz roślinny, kryształki czy inne podejrzane substancje. Może to być sygnałem, że zażywają dopalacze lub inne środki odurzające. Wtedy, aby zapobiec najgorszemu, konieczna jest właściwa i szybka reakcja...Na zakończenie mundurowi przekazali informacje o przykrych konsekwencjach prawnych takich zachowań i odpowiedzialności prawnej młodzieży.

Policjanci przypomnieli o funkcjonującym narzędziu Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, dzięki której mogą nanosić na mapę między innymi informacje o środkach odurzających.

Rodzice słuchają tego co mówi policjant


 

Powrót na górę strony