Wiadomości

Kierowco! Piłeś? Nie jedź! - drogówka podsumowała działania

Data publikacji 29.11.2022

Policjanci myszkowskiej drogówki prowadzili wczoraj działania pn. "Alkohol i narkotyki". Głównym ich celem było wykluczenie z jazdy tych kierowców, którzy zdecydowali się na prowadzenie samochodów pod wpływem alkoholu lub środków odurzających. W trakcie działań mundurowi zatrzymali 2 kierowców, którzy nie powinni byli wsiąść za kierownicę.

Każdy kierowca, prowadząc samochód pod wpływem alkoholu lub środków odurzających jest potencjalnym zagrożeniem dla pozostałych użytkowników dróg. Wsiadanie za kierownicę w takim stanie jest skrajnie nieodpowiedzialne i może doprowadzić do tragedii.

Policjanci myszkowskiej drogówki skontrolowali wczoraj trzeźwość 310 uczestników ruchu drogowego. Głównym założeniem działań "Alkohol i narkotyki" jest  zmniejszenie liczby wypadków drogowych spowodowanych przez kierujących "na podwójnym gazie", bądź pod wpływem narkotyków. W akcji wykorzystane zostały różnego rodzaju urządzenia i testery, służące do wykrywania alkoholu i narkotyków w organizmie. Mundurowi zatrzymali 1 kierującego w stanie nietrzeźwości, 1 w stanie po użyciu alkoholu.

Dla tych kierowców ich nieodpowiedzialne zachowanie będzie miało dalsze konsekwencje prawne. Przypominamy, że za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi do 2 lat więzienia, wysoka grzywna i sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

W tym roku pijani kierowcy na drogach województwa śląskiego spowodowali już 81 wypadków, w których zginęło 8 osób, a 97 zostało rannych.

Pamiętajmy, że alkohol obniża koncentrację, spowalnia reakcję oraz powoduje błędną ocenę odległości i prędkości. Tym samym uniemożliwia bezpieczne poruszanie się po drodze i często prowadzi do śmierci zupełnie przypadkowych osób.

Powrót na górę strony