Wiadomości

Dzielnicowi mówili o bezpieczeństwie w Internecie

Data publikacji 14.11.2022

Dzielnicowi z Koziegłów odwiedzili szkoły podstawowe w Cynkowie i w Winownie. Celem spotkania było przekazanie informacji o tym jakie zagrożenia niesie ze sobą Internet. Mundurowi zachęcali i namawiali do aktywnego spędzania czasu wolnego, a tym samym "oderwanie się" od komputerów i smartfonów.

Dzielnicowi z Koziegow młodszy aspirant Adam Smereczyński i aspirant sztabowy Piotr Szczęsny spotkali się z uczniami szkół w gminie Koziegłowy. Ostatnio odwiedzili młodzież z Cynkowa i Winowna. Podczas spotkania w obu szkołach poruszyli temat bezpieczeństwa w Internecie:

  • co zrobić, aby uniknąć przykrych sytuacji i użytkować Internet z radością?
  • czego nie powinni udostępniać w mediach społecznościowych, aby nie zostać ofiarą cyberprzemocy?
  • jak zadbać o swoją prywatność w sieci?
  • gdzie można szukać pomocy, gdy ktoś nam grozi, szantażuje, zamieszcza w Internecie obraźliwe treści na nasz temat lub włamał się na nasze konto w portalu społecznościowym?
  • jak mądrze i bezpiecznie poruszać się po stronach internetowych i korzystać z różnego rodzaju portali społecznościowych?

W drugiej części spotkania dzielnicowi zachęcali do oderwania się od komputera i telefonu komórkowego, aby praktykować aktywność fizyczną, która pozytywnie wpływa na zdrowie oraz komfort psychiczny.

Powrót na górę strony