Wiadomości

Z cofniętymi uprawnieniami znów złamał przepisy drogowe

Data publikacji 07.11.2022

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego myszkowskiej komendy rozliczyli 51-letniego kierowcę, który spowodował zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Ponadto okazało się, że decyzją administracyjną cofnięto mu uprawnienia do kierowania pojazdami. Teraz oprócz wysokiego mandatu karnego, grozi mu do 3 lat więzienia.

Wczoraj około godziny 17.00 policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego myszkowskiej komendy zostali wysłani  na ulicy Sikorskiego w Myszkowie. Tam miało dojść do zdarzenia drogowego z udziałem dwóch pojazdów. Na miejscu rozliczyli sprawcę wykroczenia mandatem karnym w wysokości 1050 złotych za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Podczas dalszej kontroli okazało się, że oprócz tego, sprawca zdarzenia drogowego ma cofnięte uprawnienia do kierowania zgodnie z decyzją administracyjną, która wydał Starosta Powiatowy w Myszkowie.

Dla mieszkańca Myszkowa na ulicySikorskiego zakończyła się dalsza jazda. Teraz odpowie za niestosowanie się do decyzji właściwego organu o cofnięciu uprawnień, za co grozi do 3 lat więzienia.

Powrót na górę strony