Wiadomości

Świadek zareagował – nietrzeźwy kierujący zatrzymany

Data publikacji 19.09.2022

Dzięki prawidłowej postawie obywatelskiej świadka, policjanci z myszkowskiej komendy zatrzymali nietrzeźwego kierującego. Obywatel widząc, że pijany mężczyzna jedzie slalomem mitsubishi space star, powiadomił o wszystkim dyżurnego. Okazało się, 42-latek miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Policjanci pogratulowali świadkowi godnej naśladowania postawy obywatelskiej.

Myszkowscy policjanci odnotowali kolejny przykład zaangażowania i wzorowej obywatelskiej postawy w duchu kampanii „Nie reagujesz-akceptujesz”. Do zdarzenia doszło w piątek około godziny 17.30  w Myszkowie na ulicy Helenówka. Dyżurny otrzymał telefoniczną informację, że mitsubishi space star od Jaworznika w kierunku Myszkowa, dosłownie slalomem, jedzie mężczyzna, który najprawdopodobniej jest nietrzeźwy. Dzięki rzetelnie przekazanym informacjom, mieszkaniec gminy Koziegłowy  został zatrzymany przez policjantów z Myszkowa na ulicy Helenówka. Badanie stanu trzeźwości wykazało w organizmie mężczyzny ponad 2 promile alkoholu. Amator jazdy na "podwójnym gazie" stracił prawo jazdy. Wkrótce będzie tłumaczył się w sądzie. Grozi mu nawet 2 lata więzienia.

Świadkowi gratulujemy postawy obywatelskiej godnej naśladowanie. Takie zachowanie i prawidłowa reakcja na widok rażącego łamania przepisów, doskonale wpisuje się we ciąż aktualną kampanię policyjną: "Nie reagujesz- akceptujesz". Za pomoc i zaangażowanie w działania Policji (efektem których było wyeliminowanie z ruchu kompletnie pijanego kierowcy), mundurowi oficjalnie podziękowali i pogratulowali cywilnej odwagi świadkowi, który nie pozostał obojętny widząc skrajnie nieodpowiedzialne zachowanie 42-latka na drodze.

Gratulujemy postawy!

Powrót na górę strony