Wiadomości

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa – masz wpływ na bezpieczeństwo

Data publikacji 15.09.2022

Krajowa Mapa Zagrożeń bezpieczeństwa to interaktywne narzędzie, dzięki któremu można zapoznać się z najważniejszymi informacjami dotyczącymi bezpieczeństwa i zagrożeń w danej lokalizacji. Mapa pomaga również wskazać miejsca, na które lokalne służby powinny zwrócić szczególną uwagę. Dzięki Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa możesz już dziś wskazać zagrożenia bez wychodzenia z domu.

Zachęcamy do korzystania z aplikacji „Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa” za pomocą, której w bardzo wygodny sposób można wskazać stróżom prawa miejsca zagrożone lub te, w których dochodzi do jakiś nieprawidłowości czy naruszeń prawa. Dzięki aplikacji mobilnej można to zrobić nie wychodząc z domu. Współdziałanie społeczeństwa i Policji poprzez Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa przynosi korzyści dla obu stron. Każde zgłoszenie jest weryfikowane i sprawdzane przez mundurowych.

Wystarczy:

  • wejść na stronę internetową Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa,
  • zaakceptować regulamin,
  • chcąc dodać zgłoszenie, wybieramy na mapie obszar, który nas interesuje,
  • następnie, za pomocą czerwonej ikony „dodaj zagrożenie”, dodajemy do mapy występujące niebezpieczeństwo, wybierając je z katalogu, należy wskazać konkretny punkt na mapie oraz datę zdarzenia,
  • w otwartym oknie opisujemy dane zagrożenie, wybieramy dni tygodnia i porę dnia, kiedy dana sytuacja ma miejsce, a następnie klikamy przycisk "ZGŁOŚ".

Każde zgłoszenie jest weryfikowane i przekazane do realizacji. Bardzo ważne jest to, aby pamiętać, że zgłoszenia w ramach Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa nie zastępują potrzeby pilnej interwencji Policji. W tego typu przypadkach należy korzystać z numeru alarmowego 112.
Z narzędzia należy korzystać w sposób rozsądny. Każde naniesione na mapę zagrożenie wywoła odpowiednią reakcję Policji.

Powrót na górę strony