Wiadomości

Bezpieczna droga do szkoły z myszkowkską drogówką

Data publikacji 09.09.2022

Policjanci z Myszkowa uczestniczą w ogólnokrajowej akcji "Bezpieczna droga do szkoły". Celem prowadzonych działań jest czuwanie nad bezpieczeństwem i porządkiem w ruchu drogowym, zwłaszcza w rejonach szkół oraz na drogach prowadzących do szkół i innych placówek oświatowo-wychowawczych. Mundurowi odwiedzają także szkoły, gdzie z najmłodszymi rozmawiają o bezpieczeństwie w ruchu drogowym.

Istotnym elementem działań są spotkania profilaktyczno – edukacyjne organizowane dla najmłodszych uczniów szkół podstawowych. Już na początku września zajęcia z policjantami prowadzone są w formie zabawy, ćwiczeń i krótkich pogadanek. Dzisiaj mundurowi odwiedzili już uczniów ze szkoły podstawowej w Przybynowie i w Zawadzie. Mundurowi przypomnieli dzieciom podstawowe przepisy ruchu drogowego. Po sporej dawce wiedzy teoretycznej nadszedł czas na sprawdzenie jej w praktyce. Pod czujnym okiem policjanta ćwiczyły prawidowe przejście przez jezdnię.

Tego typu spotkania z dziećmi będą kontynuowane po to, aby dotrzeć do jak największej liczby dzieci w powiecie myszkowskim. Wszystko po to, żeby  droga do i ze szkoły była bezpieczna! Na zakończenie mundurowy wreczył wszystkim uczestnikom spotkania opaski odblaskowe.

Od dzisiaj dzieci z Przybynowa i z Zawady świecą przykładem!

  • Policjant przeprowadza dzieci przez przejście dla pieszych
  • Policjant mówi do dzieci
  • Dzieci słuchają tego co mówi policjant
  • Policjant rozmawia z dziećmi
  • Dzieci słuchają tego co mówi policjant
  • Policjant wręcza opaski odblaskowe dzieciom
Powrót na górę strony