Wiadomości

Bezpieczeństwo najważniejsze!

Data publikacji 10.08.2022

Wakacje w pełni. Prawdziwie letnia aura sprawia, że większość z nas ten czas spędza nad wodą. Profilaktyk z Myszkowa wykorzystał więc ten czas, by porozmawiać z półkolonistami z Przybynowa i Jastrzębia na temat bezpieczeństwa nad wodą. Mundurowi promują w ten sposób ogólnopolską akcję informacyjno-edukacyjną na rzecz bezpieczeństwa osób przebywających na wodach i terenach przywodnych pod nazwą „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”.

Bezpieczeństwo to nasza wspólna sprawa, a pierwszym krokiem w kierunku zapewnienia bezpieczeństwa, jest profilaktyka. Dlatego już po raz kolejny wystartowała ogólnopolska akcja informacyjno-edukacyjna na rzecz bezpieczeństwa osób przebywających na wodach i terenach przywodnych pod nazwą „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”.

Wczoraj przed południem mundurowy z Komendy Powiatowej Policji w Myszkowie spotkał się z półkolonistami z Przybynowa i Jastrzębia gdzie wypoczywało mnóstwo dzieci wraz ze swoimi opiekunami. Policjant przypominał zasady bezpiecznego wypoczynku nie tylko nad wodą, ale także na drodze, w domu, w górach czy na podwórku. Nie zabrakło cennych informacji dotyczących przepisów ruchu drogowego. Policjant przypomniał o prawidłowym poruszaniu się po drodze zarówno rowerem jak i pieszo. Objaśnił przepisy ruchu drogowego regulujące bezpieczeństwo na drodze. Nie zabrakło pytań ze strony młodych słuchaczy. Mundurowy chętnie odpowiadał na nurtujace zagadnienia.

Mundurowy przypominał o obowiązku korzystania tylko ze strzeżonych kąpielisk i miejsc wyznaczonych do kąpieli. Mówił również o zagrożeniach płynących z nieodpowiedzialnego korzystania z uroków wodnych kąpieli oraz o obowiązku przestrzegania regulaminu kąpieliska. Na zakończenie spotkania dzieci mogły zobaczyć z bliska policyjny radiowóz, usiąść za "kółko", włączyć sygnały dźwiękowe i świetlne i poczuć się jak prawdziwi policjanci. Potem pod czujnym okiem policyjnych wodniaków z Myszkowa chętni mogli popływać policyjną łodzią po porajskim zbiorniku. Zapewne te spotkania na długo pozostaną w pamięci naszych milusińskich.

  • Policjant mówi do dzieci
  • Dzieci słuchają tego co mówi policjant
  • Policjant podczas prelekcji
  • Policjant z dziećmi przy radiowozie
  • Dzieci siedzą w radiowozie
  • Wspólne pamiątkowe zdjęcie przy radiowozie
  • Policjanci z dziećmi pozują do zdjęcia
  • Policjant i dzieci pozują do zdjęcia
  • Dzieci siedzą w radiowozie
Powrót na górę strony