Wiadomości

Odznaczenia dla myszkowskich policjantów

Data publikacji 02.08.2022

W piątek na terenie Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej odbyły się Wojewódzkie Obchody Święta Policji. W uroczystości uczestniczył I Zastępca Komendanta Głównego Policji nadinsp. Dariusz Augustyniak oraz Wojewoda Śląski Jarosław Wieczorek. Podczas ceremonii czterech myszkowskich policjantów: insp. Marcin Lemański, mł. insp. Michał Chola, nadkom. Aneta Jabłońska i st. asp. Przemysław Lamch zostało uhonorowanych Odznaką Zasłużony Policjant.

Organizatorami uroczystości byli Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach nadinsp. Roman Rabsztyn i Komendant Miejski Policji w Bielsku-Białej insp. Krzysztof Herzyk. Obchody odbyły się na placu przed Komendą Miejską Policji w Bielsku-Białej i zaczęły się od złożenia meldunku I Zastępcy Komendanta Głównego Policji nadinsp. Dariuszowi Augustyniakowi przez dowódcę uroczystości podinsp. Janusza Rygielskiego.

Po odegraniu Hymnu Państwowego przez Orkiestrę KWP w Katowicach i podniesieniu na masz flagi państwowej, minutą ciszy uczczono pamięć zamordowanego w ubiegłym roku na służbie śp. asp. Michała Kędzierskiego oraz wszystkich policjantów, którzy stracili życie podczas wykonywania obowiązków służbowych.

Następnie gospodarz uroczystości — Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach nadinsp. Roman Rabsztyn — powitał zaproszonych gości, na czele z I Zastępcą Komendanta Głównego Policji nadinsp. Dariuszem Augustyniakiem, parlamentarzystami, wojewodą śląskim, prezydentem miasta, przedstawicielami związków zawodowych, duchowieństwa oraz innych służb mundurowych i instytucji, dziękując im za przyjęcie zaproszenia.

W tym roku w śląskim garnizonie awanse na wyższe stopnie policyjne otrzymało w sumie 3578 policjantek i policjantów. W tym gronie znalazł się też, Komendant Miejski Policji w Jaworznie młodszy inspektor doktor Piotr Uwijała, który został mianowany na stopień inspektora Policji. W trakcie spotkania 53 funkcjonariuszy Policji garnizonu śląskiego odebrało odznaczenia państwowe i resortowe. Czterech myszkowskich policjantów: inspektor Marcin Lemański, młodszy inspektor Michał Chola, komisarz Aneta Jabłońska i starszy aspirant Przemysław Lamch odebrali Odznaki Zasłużony Policjant jako nagrodę za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej w służbie Państwa.


                 Srebrną Odznaką Zasłużony Policjant:

1.Komendant Powiatowy Policji w Myszkowie- inspektor Marcin Lemański
2. I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Myszkowie- młodszy inspektor Michał Chola

               Brązową Odznaką Zasłużony Policjant:

1. Naczelnik Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą KPP w Myszkowie- nadkomisarz Aneta Jabłońska
2. Specjalista Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą KPP w Myszkowie- starszy aspirant Przemysław Lamch

 

  • Policjant uhonorowany odznaką przez komendanta
  • Policjantka uhonorowana odznaką przez komendanta
  • rozłożone medale na stoliku
Powrót na górę strony