Wiadomości

„Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” z myszkowskimi policjantami

Data publikacji 20.07.2022

Myszkowscy mundurowi w okresie wakacyjnym spotykają się z młodzieżą przy różnych okazjach. Wszystko po to, aby dotrzeć do jak największej liczby młodych ludzi i uświadomić ich o zagrożeniach tych realnych i tych wirtualnych. Stróże prawa promują właściwe zachowania także w ruchu drogowym, a także prezentują policyjny sprzęt wykorzystywany w codziennej służbie. Ostatnio odwiedzili półkolonistów z Przybynowa i Poraja.

Podstawowym celem każdego spotkania z mundurowymi jest przekazanie praktycznej wiedzy dotyczącej ich szeroko rozumianego bezpieczeństwa.

Mundurowy zajmujący się profilaktyką społeczną przeprowadzł prelekcje na temat bezpieczeństwa w domu, nad wodą i w czasie wolnym od zajęć szkolnych. Nie zabrakło również informacji dotyczących właściwego korzystania z Internetu i aplikacji społecznościowych oraz praktycznych porad na temat tego, jak ustrzec się przed cyfrowymi zagrożeniami. Nie zabrakło informacji i cennych policyjnych wskazuwek na temat kampanii społecznej Śląskiej Policji pod nazwą: "Mamo, tato- tutaj jestem". 

Starsze dzieci dowiedziały się czym zajmuje się technik kryminalistyki, który opowiedział jak wygląda praca mundurowych na miejscu zdarzenia. Policjant wyjaśnił w jaki sposób zabezpiecza się ślady, które prowadzą do wykrycia sprawcy. Każdy z obecnych półkolonistów mógł zobaczyć jak zabezpiecza się odciski palców czy ślady odbitego obuwia.

Młodsze dzieci mogły z bliska zobaczyć policyjny radiowóz, obejrzeć sprzęt, który jest wykorzystywany przez stróżów prawa w codziennej służbie.

  • Dziewczynka odbija palec na kartce papieru
  • Dzieci trzymają r ręce ulotki
  • Dziecko ubrane w kombinezon ochronny stoi przy policjancie
  • Policjant pomaga ubrać dziecku w kombinezon ochronny
  • Policjant rozmawia z dziećmi na podwórku
  • Dzieci na podwórku słuchają co mówi policjant
Powrót na górę strony