Wiadomości

Policjanci z Myszkowa rozmawiali z harcerzami o bezpiecznym wypoczynku nad wodą

Data publikacji 15.07.2022

Policyjni profilaktycy z Myszkowa w myśl akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” zorganizowali spotkanie profilaktyczne z harcerzami z Jastrzębia. Dzięki temu harcerze otrzymali dużą dawkę wiedzy dzięki której będą wiedzieć jak bezpiecznie wypoczywać nad wodą.

Dzisiaj w Jastrzębiu odbyło się spotkanie zorganizowane w myśl ogólnopolskiej akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”. Wzięły w nim udział dzieci przebywające na obozie. Organizatorami spotkania byli policyjni profilaktycy. W czasie spotkania mundurowy przekazał im ważne treści dotyczące tego, jak zachowywać się nad wodą, aby być bezpiecznym oraz jak udzielić pomocy, gdy ktoś jej potrzebuje.

Głównym celem tej akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” jest promowanie właściwego zachowania na akwenach, w tym zasad bezpiecznej kąpieli, bezpiecznego żeglowania oraz uprawiania sportów wodnych, a w efekcie ograniczenie wypadków tonięć.

Bardzo istotnym elementem akcji jest konkurs plastyczno-filmowy pn. „Artystyczny przeWODNIK”. Więcej na temat konkursu znajdą Państwo na stronie: https://policja.pl/pol/kreci-mnie-bezpieczenst/konkurs. Zachęcamy do wzięcia w nim udziału! 

  • Policjant rozmawia z młodzieżą
  • Młodzież słucha tego co mówi policjant
  • Policjant mówi doi dzieci
Powrót na górę strony