Mundurowi dbają o to, aby wakacje były bezpieczne
Myszkowscy mundurowi zajmujący się profilaktyką w dalszym ciągu mają ręce pełne pracy. Wszystko po to aby wakacje, zwłaszcza te spędzane nad wodą były bezpieczne. Wczoraj myszkowski profilaktyk spotykał się z półkolonistami z Przybynowa. Promował tam zdrowy styl życia i wypoczynek tylko w bezpiecznych miejscach.
Wakacje w pełni, a prawdziwie letnia aura zachęca do wypoczynku nad wodą. Jak co roku, dla myszkowskich mundurowych jest to okres wzmożonej pracy, gdyż naszym priorytetem jest to, aby wakacje były przede wszystkim bezpieczne.
Wczoraj policjant spotkał się z grupą wypoczywających aktywnie półkolonistóww Przybynowie. Była to doskonała okazja do promowania zdrowego stylu życia i wypoczynku tylko w bezpiecznych miejscach. Stróż prawa zwracali szczególną uwagę na to jak i gdzie można bezpiecznie się kąpać i uprawiać sporty wodne.
Poza tym, tradycyjnie policjant przypominał o zasadach bezpiecznego poruszania się po drodze, tudzież bezpieczeństwa podczas wycieczek rowerowych. Nie zabrakło informacji dotyczących prawidłowego wyposażenia roweru i podstawowych przepisów dotyczących Prawa o Ruchu Drogowym. Mundurowy uczył jak prawidłowo przejść przez jezdnię-każdy musiał zdać egzamin praktyczny. Przestrzegał też przed nieznajomymi, i radził jak zachować się w sytuacji zagrożenia, na przykład w jaki sposób skutecznie wezwać pomoc. Dzieci doskonale znały numery alarmowe i wiedziały kiedy należy z nich korzystać. Na zakończenie każde dziecko otrzymało element odblaskowy po to, aby jeszcze bardziej zwiększyć swoje bezpieczeństwo na drodze. Największą niespodzianką było jednak zwiedzanie radiowozu. Każdy mógł wejść do policyjnego samochodu, założyć policyjną czapkę i poczuć się jak prawdziwy policjant.
Wszystkie działania policjanci realizują zgodnie z założeniami prowadzonych kampanii „Bezpieczne wakacje2022” oraz „Kręci mnie bezpieczeństw nad wodą”.
PAMIĘTAJ !
- powinniśmy kąpać się tylko w miejscach strzeżonych, tam gdzie jest ratownik:
- dzieci powinny bawić się w wodzie tylko pod opieką osób dorosłych, dobrze żeby miały założone na siebie nadmuchiwane rękawki, które pomogą dziecku utrzymać się na wodzie;
- pod żadnym pozorem nie wchodźmy do wody po alkoholu;
- wchodząc do wody po dłuższym czasie spędzonym na słońcu pamiętajmy o tym, że musimy stopniowo zmoczyć ciało, żeby przyzwyczaić je do niższej temperatury – w ten sposób unikniemy szoku termicznego;
- pływając na materacach trzymajmy się blisko brzegu – nie wypływajmy nimi na środek jeziora;
- pływając żaglówkami, łódkami czy kajakami pamiętajmy o założeniu kapoka;
- wypływając w dłuższy rejs pamiętajmy, żeby wcześniej sprawdzić prognozę pogody.