Wiadomości

Policjanci zabezpieczali 33 Międzynarodowy Wyścig Kolarski "Solidarności" i olimpijczyków

Data publikacji 30.06.2022

Wczoraj mundurowi zabezpieczali 33. Międzynarodowy Wyścig Kolarski „Solidarności" i Olimpijczyków. Podczas rywalizacji, około 150 kolarzy przejedzie pięć etapów w pięciu województwach: śląskim, małopolskim, podkarpackim, świętokrzyskim i łódzkim. Trasa drugiego etapu wyścigu z Tarnowskich Gór do Sosnowca przebiegała m.in. drogami powiatu myszkowskiego. Nad bezpieczeństwem wyścigu czuwali policjanci z Myszkowa, Koziegłów oraz funkcjonariusze straży miejskiej, strażacy ochotnicy.

Międzynarodowy Wyścig Kolarski „Solidarności” i Olimpijczyków rozgrywany jest od 1990 roku. W tym roku 160 kolarzy reprezentujących 27 ekip z 14 krajów przejedzie łącznie pięć etapów w pięciu województwach: śląskim, małopolskim, podkarpackim, świętokrzyskim i łódzkim o łącznej długości 772,8 km. Rywalizacja rozpoczęła się w Żorach, a zakończy 2 lipca w Łodzi.

Wczoraj przed godzinią 18.00 peleton wjechał na teren powiatu myszkowskiego. Po przejechaniu 30 kilometrów przez nasz powiat zostali przejęci przez policjantów z Zawiercia.

Cała trasa wyścigu na terenie powiatu myszkowskiego była zabezpieczana przez myszkowskiech i koziegłowskich policjantów i strażaków OSP, którzy czuwali nad bezpieczeństwem zarówno zawodników, jak i widzów przybyłych, aby dopingować zmagania kolarzy. Całość przebiegała spokojnie i zgodnie z planem.

  • Policyjny radiowóz na drodze
  • Policyjny radiowóz pilotuje wyścig
  • Peleton na trasie wyścigu
  • Policyjne radiowozy pilotują wyścig kolarzy
  • Peleton na trasie wyścigu
  • Wóz strażacki zabezpiecza trasę
Powrót na górę strony