Wiadomości

Bezpieczni na wakacjach

Data publikacji 22.06.2022

Do końca roku szkolnego pozostało kilka dni i dzieci rozpoczną długo wyczekiwane wakacje. O to, aby były bezpieczne dbają myszkowscy policjanci, którzy odwiedzają uczniów i w czasie prelekcji przekazują im cenne informacje dotyczące bezpiecznego odpoczynku.

W ciągu kilku ostatnich dni policjanci odwiedzili uczniów ze szkoły podstawowej numer 2 i 7 w Myszkowie, szkoły podstawowej w Niegowie i Przybynowie oraz przedszkolaków z przedszkola numer 2 w Myszkowie. W czasie prelekcji mundurowi przekazali dzieciom cenne informacje dotyczące tego, jak bezpiecznie wypoczywać nad wodą, w górach czy też pozostając na wakacjach w mieście. Część spotkania policjanci poświęcają również na omówienie podstawowych zasad bezpiecznego poruszania się po drodze. Policjanci przekazaną wiedzę teoretyczną sprawdzali w praktyce, poprzez ćwiczenia i pokazy, które wykonywali wspólnie z dziećmi. Uczniowie każdorazowo wykazali się doskonałą wiedzą i bezbłędnie odpowiadali na zadawane przez policjantów pytania.

Te spotkania to także możliwość przybliżenia dzieciom zawodu policjanta. Uczniowie i przedszkolaki mają możliwość z bliska obejrzeć czy przymierzyć policyjne wyposażenie. Kto chce może również usiąść za kierownicą radiowozu.
Życzymy wszystkim udanych ale przede wszystkim bezpiecznych wakacji!

  • Policjant rozmawia z dziećmi, które siedzą na podłodze
  • Policjant podczas prelekcji z młodzierżą
  • Uczniowie słuchają tego co mówi plicjant
  • Policjant mówi do dzieci
  • Policjant rozmawia z dziećmi
  • Policjant w czasie prelekcji mówi do dzieci
Powrót na górę strony