Wiadomości

"Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą" z dzielnicowymi z Koziegłów

Data publikacji 17.06.2022

Jak być bezpiecznym nad wodą? Jak zachować się w lesie, czy podczas wędrówki? Jak poruszać się w ulicznym zgiełku? Odpowiedzi na te pytania usłyszeli uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Gniazdowie. Spotkania zrealizowane było pod hasłem „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”

W ostatnim czasie tuż przed wakacjami dzielnicowi z Koziegłów młodszy aspirant Adam Smereczyński i aspirant Piotr Szczęsny spotkali się z uczniami z Gniazdowa. Podczas prelekcji przygotowanej z myślą o zbliżających się wakacjach, mundurowi mówili o poprawnych zachowaniach podczas nadchodzącego okresu. Zarówno młodsi uczniowie, jak nieco starsza młodzież przysłuchiwali się z zaciekawieniem przykładom, jakie przytaczali policjanci. Mówili o korzystaniu ze strzeżonych kąpielisk i ostrożności podczas zabaw przy akwenach. Przypomniali zasady, jakie powinny być przestrzegane podczas przebywania w lesie, czy wędrówek jurajskimi szlakami. Nie zabrakło również porad, jak być bezpiecznym w internecie. Dzielnicowi przestrzegali przed hejtem w sieci, ale również apelował o ograniczone zaufanie wobec osób poznanych w internecie i poza nim.

Policjanci przedstawili również najważniejsze zasady bezpiecznego poruszania się w miejskim zgiełku. Dzieci doskonale wiedziały, jak bezpiecznie przechodzić przez jezdnię. Nawiązali także do nowych przepisów drogowych, podkreślając, jak bardzo niebezpieczne podczas poruszania się jest ciągłe patrzenie w telefon, czy też nieprzepisowe poruszanie się hulajnogą elektryczną.

Nie zabrakło również informacji na temat narkotyków i odpowiedzialności prawnej.

Wszystko po to, aby nadchodzące wakacje były udane a przede wszystkim bezpieczne. Tego na zakończenie spotkania życzyli swoim słuchaczom dzielnicowi Adam Smereczyński i Piotr Szczęsny.

 

  • Wspólne zdjęcie pamiątkowe uczniów i policjantów
  • Policjanci podczas prelekcji z dziećmi
  • Dzieci siedzą na materacach i słuchają tego co mówią policjanci
Powrót na górę strony