Wiadomości

"Policję tworzą ludzie ... twórzmy ją razem"- zachęcali policjanci

Data publikacji 28.04.2022

Marzysz o służbie w "niebieskich szeregach"? Nie wahaj się i zostań jednym z nas – zachęcali policjanci podczas spotkania z klasami maturalnymi w Jastrzębiu. Mundurowi krok po kroku wyjaśniali zainteresowanym jak przebiegają poszczególne etapy rekrutacji oraz jak wygląda dalsza ścieżka zawodowa policjanta.

W ośrodku rekreacyjnym w Jastrzębiu mundurowi z Myszkowa przeprowadzili spotkanie z grupą harcerzy z Tarnowskich Gór, którzy przyjechali tu z wycieczką, by zwiedzać malownicze okolice. Na specjalne zaproszenie organizatorów, mundurowi uczestniczyli w spotkaniu z młodzieżą. Ponieważ wkraczając w dorosłe już życie, za chwilę staną przed trudną i bardzo odpowiedzialną decyzja... co dalej? Przed ostatecznym podjęciem przez nich decyzji, policjanci z Myszkowa zachęcali młodych ludzi do wstąpienia w "nasze szeregi". Starszy sierżant Mateusz Baran z wielka pasją opowiadał młodzieży jak przebiega procedura rekrutacyjna do Policji, a później opowiedział o swojej służbie i możliwościach rozwoju zawodowego. Spotkanie cieszyło się wielkim powodzeniem. Policjanci odpowiadali na wszystkie nurtujace ich zagadnienia wziązane z trudną, ale bardzo ciekawą slużbą w Policji.

Policjanci zachęcali młodzież do wstąpienie w "niebieskie szeregi" podkreślając, że jest to praca, która nie tylko daje ogromną satysfakcję, ale i możliwość rozwijania swoich pasji, czy zainteresowań zawodowych.

  • Policjant rozmawia z harcerzami, którzy siedzą w ławkach
  • Harcerze słuchają tego, co mówi policjant
Powrót na górę strony