Wiadomości

Nowi policjanci w myszkowskiej Policji

Data publikacji 27.04.2022

Szeregi Śląskiej Policji zasiliło 79 stróżów prawa, którzy z powodzeniem przeszli wszystkie etapy postępowania rekrutacyjnego. Wśród nich jest dwóch myszkowskich policjantów: post. Piotr Goc i post. Marcin Gajda. Wczoraj w Oddziale Prewencji w Katowicach odbyło się uroczyste ślubowanie nowo przyjętych policjantek i policjantów. Rotę ślubowania przyjął od nich Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach nadinsp. Roman Rabsztyn.

Wczorajsza uroczystość odbyła się w hali sportowej katowickiego oddziału prewencji. Ślubowanie od 79 nowych policjantek i policjantów przyjął Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach nadinsp. Roman Rabsztyn. W uroczystości udział wzięli również: Naczelnik Zarządu w Katowicach Centralnego Biura Śledczego Policji insp. Łukasz Fołta, Dowódca Oddziału Prewencji Policji w Katowicach insp. Rafał Stanek, Zastępca Komendanta Szkoły Policji w Katowicach insp. Gabriela Socha, Członek Zarządu Województwa Śląskiego Pani Beata Białowąs, komendanci miejscy i powiatowi, naczelnicy wydziałów KWP w Katowicach oraz policyjny kapelan. Świadkami ślubowania były również rodziny i bliscy nowych policjantów. Uroczystą oprawę uroczystości zapewnili policjanci z Kompanii Honorowej z Oddziału Prewencji Policji w Katowicach, a oprawę muzyczną policjanci z Orkiestry Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach.

Pani Beata Białowąs z Zarządu Województwa Śląskiego odczytała adres okolicznościowy Marszałka Województwa Śląskiego Jakuba Chełstowskiego.

Szef śląskiego garnizonu nadinsp. Roman Rabsztyn w swoim przemówieniu przywitał w szeregach mundurowych nowo przyjętych policjantów. Generał pogratulował im wyboru drogi życiowej i wstąpienia w szeregi policyjnej formacji. Podkreślił, że zobowiązali się oni strzec bezpieczeństwa i służyć obywatelom, a codzienną służbę powinni pełnić godnie i traktować ją z najwyższą powagą. Szef śląskich policjantów podkreślił również, jak ogromną rolę w służbie funkcjonariuszy pełni rodzina oraz fakt, że wracając ze służby do domów, czekają na nich bliskie osoby. Komendant Wojewódzki życzył powodzenia w realizacji wyznaczonych zadań, satysfakcji z wymagającej i często trudnej profesji oraz aby zawsze wracali bezpiecznie ze służby do swoich domów.

Podczas uroczystości minutą ciszy uczczono pamięć ofiar dwóch tragicznych wypadków w kopalniach Pniówek i Zofiówka, a także policjantów, którzy stracili życie podczas służby.

Wśród nowo przyjętych policjantów są 4 kobiety. Niebawem wszyscy rozpoczną kilkumiesięczny kurs podstawowy w szkołach policyjnych. Po zdobyciu podstawowej wiedzy teoretycznej oraz umiejętności praktycznych zasilą szeregi jednostek garnizonu śląskiego.

Żeby zostać policjantem, wszyscy z nich przeszli całą procedurę doboru, która do łatwych nie należy. Jak zostać policjantem?

Nowo przyjętym koleżankom i kolegom życzymy sukcesów, wytrwałości i wielu awansów!

  • Policjanci podczas uroczystości stoją w szeregu
  • Komendanci i oficerowie stoją w hali podczas ślubowania nowych policjantów
  • Policjanci składają rotę ślubowania
  • Policjanci podczas ślubowania
  • Generał przemawia do policjantów
Powrót na górę strony