Wiadomości

Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym w Myszkowie

Data publikacji 25.04.2022

Policjanci z myszkowskiej komendy przeprowadzili w siedzibie Państwowej Straży Pożarnej w Myszkowie powiatowe eliminacje do „Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym”. Uczestniczyły w nich najlepsze drużyny ze szkół w powiecie. Zwycięzcy otrzymali puchary oraz nagrody rzeczowe. Była to doskonała okazja do promowania akcji profilaktycznej: "Jednośladem bezpiecznie do celu".

W piątek policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego myszkowskiej komendy przeprowadzili powiatowe eliminacje do Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Dzięki współpracy z Komendą Wojewódzką Policji w Katowicach, pomocne było wykorzystanie "busa profilaktycznego". Już o godzinie 9.00 do zawodów przystąpiło 7 drużyn. Zmagania uczniów szkół podstawowych rozpoczęły się testem znajomości przepisów ruchu drogowego. Następnie każdy z uczestników turnieju musiał pokonać na rowerze skomplikowany tor przeszkód i wykazać się znajomością przepisów w praktyce. Uczestnicy zawodów wykazywali się również wiedzą z zakresu udzielania pierwszej pomocy. 

Po podsumowaniu wyników z poszczególnych konkurencji, komisja wyłoniła zwycięskie drużyny i najlepszych zawodników turnieju.

Nagrody rzeczowe oraz puchary wręczali: w imieniu Komendanta Powiatowego Policji w Myszkowie inspektora Marcina Lemańskiego -naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego komisarz Magdalena Modrykamień wraz z policjantami Wydziału Ruchu Drogowego myszkowskiej komendy,oraz przedstawicielem Komendy Wojewódzkiej Policji z Katowic młodszym aspirantem Szymonem Czysz,  Wicestarosta Myszkowski Mariusz MorawiecZastępca Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej starszy kapitan Mateusz Nocuń oraz Wicestarosta Powiatu Myszkowskiego Mariusz Morawiec. 

Serdecznie dziękujemy wymienionym osobom oraz Staroście myszkowskiemu Piotrowi Kołodziejczykowi i Dyrektorowi Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Częstochowie- Włodzimierzowi Mogiła za wsparcie finansowe i rzeczowe.

W imieniu Komendanta Powiatowego Policji w Myszkowie inspektora Marcina Lemańskiego, szczególne podziękowania za pomoc w organizacji turnieju i udostępnienie pomieszczeń, kierujemy do funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Myszkowie, a szczególnie sekcyjnemu Bartłomiejowi Świerdzy, za sprawne przeprowadzenie egzaminu z pierwszej pomocy, gdzie największą ilość punktów i nagrodę rzeczową otrzymała Maja Muś ze Szkoły Podstawowej numer 4 z Myszkowa.


Poniżej prezentujemy wyniki turnieju na szczeblu naszego powiatu:

Wyróżnienie w klasyfikacji indywidualnej:

    Grupa 10-12 lat:

1. Ksawery Oleksiak (Lgota Górna)
2. Olaf Kuc ( Lgota Górna)
3. Oliwier Sawicki ( Poraj)

Grupa 13 i więcej lat:

1. Maja Rusek (Cynków)
2. Anna Polak (Myszków)
3. Amelia Rusek (Cynków)

 

Wyróżnienie w klasyfikacji drużynowej:

      Grupa 10-12 lat:

1. Szkoła Podstawowa  Lgota Górna
2. Szkoła Podstawowa w Poraju
3. Szkoła Podstawowa w Myszkowie

Grupa 13 i więcej lat:

1. Szkoła Podstawowa w Cynkowie
2. Szkoła Podstawowa w Poraju
3. Szkoła Podstawowa w Niegowie

 

Zwycięskie drużyny awansowały do okręgowego etapu turnieju, który odbędzie się w Częstochowie.

Komendant Powiatowy Policji w Myszkowie składa serdeczne podziękowania wszystkim, którzy aktywnie włączyli się w organizację powiatowych eliminacji turnieju BRD, a szystkim uczestnikom turnieju serdecznie gratuluje!

 • Policjanci omawiają zasady i regulamin turnieju
 • Uczestnik rowerem pokonuje tor przeszkód
 • Uczestnicy w ławkach rozwiązują test- policjanci czuwają nad prawidłowym przebiegiem
 • Policyjna komisja sprawdza czy uczestnik poprawnie pokonuje rowerem tor przeszkód
 • Uczestnik pod okiem policjanta rowerem pokonuje tor przeszkód
 • Uczniowie podczas testu wiedzy teoretycznej
 • Drużyna podczas zadania udzielania pierwszej pomocy-na podłodze leży manekin- chłopiec uciska jego klatkę piersiową
 • Policjanci strażak i starosta nagradzają zwycięzcę
 • Komisja wręcza puchar- nagrodę przekazuje zastępca komendanta myszkowskiej straży pożarnej
 • Zwyciężczyni pozuje do zdjęcia z komisją
 • Zwycięzcy odbierają nagrodę którą przekazuje wicestarosta
 • Wspólne pamiątkowe zdjęcie
Powrót na górę strony