Wiadomości

Nie bądźmy obojętni na zagrożenia związane z wychłodzeniem organizmu

Data publikacji 16.12.2021

Kiedy na zewnątrz panują niskie temperatury, wiele osób narażonych jest na utratę życia lub zdrowia na skutek wychłodzenia organizmu. Problem ten dotyka przede wszystkim osoby bezdomne, samotne, w podeszłym wieku. Zagrożenie takie dotyczy także osób będących pod wpływem alkoholu. Nie bądźmy obojętni i alarmujmy Policję za każdym razem, kiedy ktoś jest narażony na wychłodzenie organizmu. Wystarczy jeden telefon, aby uratować komuś życie!

Tak było wczoraj. Gdyby nie prawidłowa reakcja sąsiada, który zauważył mężczyznę leżącego na posesji, nie wiadomo jak potoczyłby się los 74-latka z gminy Koziegłowy. Skrajnie wyczerpany i wychłodzony mężczyzna w porę trafił pod opiekę medyków. O całej sytuacji dyżurnego myszkowskiej komendy zaalarmował 55-letni mężczyzna, który widząc leżącego na ziemi bezsilnego sąsiada, nie pozostał obojętny i zadzwonił po Policję. Na miejscu zjawił się patrol drogówki, który udzielił mężczyźnie pierwszej pomocy przedmedycznej. W oczekiwaniu na karetkę pogotowia,mundurowi zabrali wychłodzonego mężczyznę do radiowozu i okryli go kocem. Na szczęście senior w porę trafił do szpitala.

Policyjny radiowóz, wóz strażacki i karetka pogotowia na miejscu zdarzenia

Ta sytuacja pokazuje, że osoby starsze, nieporadne, bezdomne i nietrzeźwe mogą być szczególnie narażone na wychłodzenie organizmu. Nie bądźmy obojętni na los innych.

Zwracamy się z apelem, aby nikt z nas nie był obojętny na potrzeby drugiego człowieka. I Ty możesz pomóc! Wystarczy jeden telefon pod numer alarmowy 112 lub zgłoszenie na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Nasze zainteresowanie, być może przyczyni się do tego, że uratujemy komuś życie. Sami również starajmy się okazać życzliwość i wyciągnąć pomocną dłoń w kierunku tych, którzy tej pomocy potrzebują. Nie przechodźmy obok takich osób obojętnie.

Pamiętajmy, jeden telefon może uratować czyjeś życie!

Powrót na górę strony