Dzielnicowi realizują swój plan
Dzielnicowi z Koziegłów starszy aspirant Piotr Szczęsny i młodszy aspirant Adam Smereczyński odwiedzili dzisiaj szkoły podstawowe w Lgocie Górnej i Winownie. Ich wizyta związana była z zaplanowanym spotkaniem z młodzieżą podczas którego omówiono zagrożenia jakie niesie ze sobą Internet. Edukowanie uczniów z Koziegłów i gminy Koziegłowy jest bowiem priorytetowym zadaniem, które zamierzają zrealizować w pierwszym semestrze tego roku szkolnego.
Jednym z zadań dzielnicowego jest określenie swoich zadań priorytetowych adekwatnie dobranych do występujących zagrożeń w jego rejonie służbowym. Dzielnicowi z Koziegłów i gminy Koziegłowy za cel priorytetowy w swoje codzienne zadania, włączyli sobie profilaktykę wśród dzieci i młodzieży. Zamierzają dotrzreć do wszystkich szkół w swoich rejonach i edukować młodzież o zagrożeniach jakie niesie ze sobą Internet. Swój plan realizują już od początku roku szkolnego. Dzisiaj wizytowali dwie szkoły w Lgocie Górnej i w Winownie. Podczas spotkania mundurowi omówili zagrożenia jakie niesie ze sobą internet. W dobie minionego roku szkolnego, (który był inny od pozostałych lat z powodu trwającej pandemii) korzystanie z internetu przez młodzież szkolną jeszcze bardziej zwiększyło swoją intensywność. Dlatego starszy aspirant Piotr Szczęsny i młodszy aspirant Adam Smereczyński uświadamiali dzisiaj młodzież między innymi o tym, czym jest hejt, jakie są jego skutki. Nie zabrakło również informacji tym jak ważne jest zachowanie czujności w kontaktach z nieznajomymi z neta. Dzielnicowi przestrzegali o chronieniu swoich danych i promowali pozytywne wykorzystywanie internetu. Dzielnicowi uświadamiali uczniów z Winowna i Lgoty Górnej, o tym, że brak poszanowania innych osób, ich prywatności czy odmiennych poglądów zazwyczaj skutkuje niepokojącymi zjawiskami, które pojawiają się w internecie m.in. cyberprzemocą, hejtem, sekstingiem, ksenofobią. Było też o kulturze w sieci i o tym, że to, że jesteśmy anonimowi w internecie to tylko mit.
Uczniowie już wiedzą, że Internet to powszechne narzędzie, które młodzi ludzie intensywnie wykorzystują do komunikacji, a dobre i pozytywne relacje są oparte na poszanowaniu drugiej strony.