Wiadomości

Nie strać z oczu swojego dziecka!

Data publikacji 09.09.2021

W trosce o bezpieczeństwo najmłodszych, dzielnicowy i policyjny profilaktyk odwiedzili jeden z placów zabaw. Wszystkim dzieciom na chwilę przerwali zabawę i w obecności rodziców rozdawali im jaskrawe czapeczki i opaski na rękę w ramach akcji „Mamo! Tato! Tutaj jestem”. Policjanci apelowali do opiekunów małych dzieci o zwiększenie uwagi i czujną obserwację swoich pociech szczególnie w dużych skupiskach ludzi.

Myszkowscy policjanci na co dzień dbają o bezpieczeństwo mieszkańców naszego miasta i powiatu. Wczoraj po południu odwiedzili jeden z placów zabaw. Dzielnicowy aspirant Paweł Biedroń i policyjny profilaktyk aspirant sztabowy Robert Lipiński skupili swoją uwagę tym razem na najmłodszych. W ramach kampanii „Mamo! Tato! Tutaj jestem” policjanci na chwilę przerwali dzieciom zabawy aby porozmawiać z nimi o bezpieczeństwie. Uświadamiali dzieci co zrobić w sytuacji zagubienia się oraz jak należy się zachowywać w kontaktach z nieznajomymi.

Policjanci apelowali również do opiekunów, aby nie straszyli swoich dzieci słowami:„bądź grzeczny, bo zabierze cię policjant” lub „widzisz, pan policjant już po ciebie idzie”. Takie zachowanie jest nierozsądne, ponieważ w sytuacji, gdy dziecko znajdzie się w niebezpieczeństwie, będzie się bało poprosić o pomoc tych, którzy na co dzień pomagają i chronią. Nie wzbudzajmy w nich strachu przed mundurowymi. Może się zdarzyć, że to będą jedyne osoby w pobliżu, a mimo wszystko wystraszony maluch będzie bał się podejść. W rezultacie może dojść do nieszczęścia.


 

  • Policjant wręcza ulotkę kobiecie
  • Policjant wręcza ulotkę
  • Policjanci wręczają dzieciom czapki
  • Dzieci w czapeczkach
  • Policjanci rozmawiają z dziećmi
  • Wspólne zdjęcie policjantów i dzieci
Powrót na górę strony