Wiadomości

Działania "Alkoholi Narkotyki" - podsumowanie

Data publikacji 03.09.2021

Wczoraj po południu myszkowscy stróże prawa przeprowadzili działania "Alkohol i Narkotyki". W akcji wzięli udział policjanci ruchu drogowego, prewencji i kryminalni którzy skontrolowali ponad 500 kierujących.

Działania policjantów ukierunkowane były na przeprowadzenie kontroli maksymalnej ilości kierowców i zatrzymanie tych, którzy kierują pojazdami pod wpływem alkoholu lub środków odurzających. Akcja miała na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a zwłaszcza zmniejszenie liczby wypadków drogowych, w tym spowodowanych przez kierujących znajdujących się pod wpływem alkoholu. Mundurowi skontrolowali ponad 500 kierujących i zatrzymali 5 kierujących pod działaniem alkoholu i 2 pod działaniem narkotyków. 2 z nich prowadziło swoje pojazdy pomimo sądowego zakazu, a 1 nie miał w ogóle do tego uprawnień.

Przypominamy, że kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem innego, podobnie działającego środka, jest przestępstwem zagrożonym karą do 2 lat więzienia oraz utratą prawa jazdy nawet na 10 lat.


 

Powrót na górę strony