Wiadomości

Bezpieczna droga do szkoły

Data publikacji 02.09.2021

Policjanci z Myszkowa uczestniczą w ogólnokrajowej akcji "Bezpieczna droga do szkoły". Celem prowadzonych działań jest czuwanie nad bezpieczeństwem i porządkiem w ruchu drogowym, zwłaszcza w rejonach szkół oraz na drogach prowadzących do szkół i innych placówek oświatowo-wychowawczych. Mundurowi odwiedzają także szkoły, gdzie z najmłodszymi rozmawiają o bezpieczeństwie w ruchu drogowym.

Istotnym elementem działań są spotkania profilaktyczno – edukacyjne organizowane dla najmłodszych uczniów szkół podstawowych. Już na początku września zajęcia z policjantami prowadzone są w formie zabawy, ćwiczeń i krótkich pogadanek. Dzisiaj mundurowi odwiedzili już uczniów ze szkoły podstawowej w Przybynowie. Mundurowi przypomnieli dzieciom podstawowe przepisy ruchu drogowego. W formie zabawy uczniowie uczyli się prawidłowego przejścia przez jezdnię.

Policjant wręcza dzieciom opaski odblaskowe

Nie zabrakło równiez cennych informacji dotyczących bezpieczeństwa  w domu i na podwórku. Mundurowi zwrócili szczególną uwagę i przestrzegali przezd nawiązaniem kontaktu z obcymi osobami. Dzieci już wiedzą jak należy się zachować w momencie gdy zupełnie obca osoba próbuje nawiązać z nimi relację. Tego typu spotkania z dziećmi będą kontynuowane po to, aby dotrzeć do jak największej liczby dzieci w powiecie myszkowskim. Wszystko po to, żeby  droga do i ze szkoły była bezpieczna! Na zakończenie dzielnicowy aspirant sztabowy Mariusz Michalik wreczył wszystkim uczestnikom spotkania opaski odblaskowe.

Od dzisiaj dzieci z Przybynowa świecą przykładem!

  • Wspólne pamiątkowe zdjęcie
  • Policjantka ćwiczy z dziećmi prawą i lewą stronę- wszyscy unoszą prawą rękę do góry
  • Policjantka idzie za rękę z uczniem
Powrót na górę strony