Wiadomości

O bezpieczeństwie podczas wakacji z myszkowskimi policjantami

Data publikacji 24.06.2021

Jak być bezpiecznym nad wodą? Jak zachować się w lesie, czy podczas wędrówki? Jak poruszać się w ulicznym zgiełku? Odpowiedzi na te pytania usłyszeli dziś uczniowie ze szkół naszego powiatu. Spotkania zrealizowane pod hasłem „Bezpieczne wakacje” kończyła projekcja spotu profilaktycznego :" Brać to umierać- żyć to wybierać", który powstał dzięki współpracy policjantów z Urzędem Miasta w Myszkowie Miejskim Domem Kultury i Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Myszkowie.

W ostatnim czasie tuż przed wakacjami myszkowski profilaktyk spotkał się z uczniami szkół między innymi z Cynkowa, Gniazdowa,Jastrzębia i Choronia. Podczas prelekcji przygotowanej z myślą o zbliżających się wakacjach, mundurowy mówili o poprawnych zachowaniach podczas nadchodzącego okresu. Zarówno młodsi uczniowie, jak nieco starsza młodzież przysłuchiwali się z zaciekawieniem przykładom, jakie przytaczał policjant. Mówił o korzystaniu ze strzeżonych kąpielisk i ostrożności podczas zabaw przy akwenach. Przypomniał zasady, jakie powinny być przestrzegane podczas przebywania w lesie, czy wędrówek jurajskimi szlakami. Nie zabrakło również porad, jak być bezpiecznym w internecie. Profilaktyk przestrzegał przed hejtem w sieci, ale również apelował o ograniczone zaufanie wobec osób poznanych w internecie i poza nim.

Policjant przedstawił również najważniejsze zasady bezpiecznego poruszania się w miejskim zgiełku. Dzieci doskonale wiedziały, jak bezpiecznie przechodzić przez jezdnię. Nawiązał także do nowych przepisów drogowych, podkreślając, jak bardzo niebezpieczne podczas poruszania się jest ciągłe patrzenie w telefon, czy też nieprzepisowe poruszanie się hulajnogą elektryczną.

Nie zabrakło również informacji na temat narkotyków. Mundurowy zaprezentował i omówił nagrany wspólnie z Urzędem Miasta w Myszkowie spot profilaktyczny pod tytułem: "Brać to umierać- żyć to wybierać". Dzieci z zaciekawieniem obejrzały krótki film, który zapewne w sposób uderzający trafił do nich.

Wszystko po to, aby nadchodzące wakacje były udane a przede wszystkim bezpieczne. Tego na zakończenie każdego spotkania życzył swoim słuchaczom starszy aspirant Robert Lipiński. 

 • Policjant rozmawia z dziećmi
  6
 • Dzieci słuchają tego co mówi policjant
  5
 • Dzieci słuchają tego co mówi policjant
  4
 • Policjant prowadzi prelekcję z dziećmi
  1
 • Policjant rozmawia z dziećmi
  3
 • Policjant rozmawia z dziećmi
  0

Film 52-659561__1_.mp4

Pobierz plik 52-659561__1_.mp4 (format mp4 - rozmiar 24.57 MB)

Powrót na górę strony