Trwają działania "Prędkości" - Wiadomości - Komenda Powiatowa Policji w Myszkowie

Wiadomości

Trwają działania "Prędkości"

Data publikacji 30.04.2021

Myszkowscy policjanci prowadzą działania kontrolno-prewencyjne pod nazwą „Prędkości”. Ich celem jest egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości na drogach krajowych, stanowiących główne ciągi komunikacyjne w kraju. Apelujemy do kierujących, aby przestrzegali dozwolonych limitów prędkości, a także zwalniali przed przejściami dla pieszych.

Zapobieganie wypadkom i zwiększenie bezpieczeństwa na drogach regionu to główne zadanie policjantów ruchu drogowego. Dzisiaj myszkowscy policjanci przede wszystkim egzekwują od kierujących pojazdami przestrzeganie obowiązujących ograniczeń prędkości. Nadrzędnym celem działań "Prędkość" jest bowiem zmniejszenie liczby wypadków spowodowanych przez kierujących z "ciężką nogą". Nadmierna prędkość to jeden z głównych przyczyn niebezpiecznych zdarzeń na drodze. Nadmierna prędkość oraz niedostosowanie prędkości do sytuacji na drodze należą do głównych przyczyn niebezpiecznych zdarzeń drogowych. Obrażenia ciała, jakich doznają uczestnicy wypadków, często są poważne. Niejednokrotnie są to także zdarzenia ze skutkiem śmiertelnym.

Apelujemy o zachowanie rozsądku na drogach i dostosowanie prędkości do warunków na drodze. Pamiętajmy o tym, że  lepiej się spóźnić niż nie dojechać wcale...Tak więc kierowcy! Noga z gazu!