Zamienili się miejscami, a oboje byli pijani - Wiadomości - Komenda Powiatowa Policji w Myszkowie

Wiadomości

Zamienili się miejscami, a oboje byli pijani

Data publikacji 27.04.2021

Wielką nieodpowiedzialnością i kompletnym brakiem rozsądku wykazała się 45-letnia kobieta i jej 40-letni kompan z którym podróżowała fiatem. Wpadli dzięki reakcji świadków. Jak się okazało podczas jazdy osobówką, zamienili się miejscami.

O nietrzeźwych za kierownicą mówi się niemalże codziennie. Każdy jednak nowy przypadek potrafi wprawić w osłupienie. Tak właśnie było wczoraj (26 kwietnia) po godzinie 13.00 w Choroniu. Pod sklep podjechała fiatem punto kobieta. Od razu zwróciła na siebie uwagę, bo spod sklepu ukradła jeden z elementów służący do malowania powierzchni. Kiedy zwrócono jej uwagę, oddała ten przedmiot, wsiadła do swojego fiata i odjechała w kierunku Biskupic. Sprawa pewnie na tym zakończyłaby się, gdyby nie czujność świadków. Mieli bowiem podejrzenie, że kobieta była pijana. Powiadomieni o sprawie mundurowi z myszkowskiej drogówki i Koziegłów rozpoczęli poszukiwania opisanego samochodu. W trakcie dojazdu do ulicy Wolności w Choroniu, policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego zauważyli ten samochód, którym kierował tym razem 40-letni mieszkaniec Zaborza. Obok na siedzeniu pasażera siedziała 45-latka, która jak się okazało, wcześniej odjechała tym fiatem spod sklepu w Choroniu. Oboje byli pijani. Kobieta miała w organizmie prawie 3 promile alkoholu i czynny zakaz prowadzenia pojazdów.Natomiast jej "kierowca" pomimo, że miał cofnięte uprawnienia, był kompletnie pijany. Jego badanie wykazało 2.5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Policjanci dokonali także przeglądu monitoringu przy sklepie, gdzie potwierdziła się informacja, że to właśnie ta kobieta kierował fiatem.

Mężczyzna stanie przed sądem, gdzie będzie odpowiadał za popełnione przestępstwo, a także wykroczenia, których dopuścił się tego dnia. Grozi mu nawet do 2 lat więzienia. Śledczy zabezpieczyli niezbędne dowody przeciwko 45-latce, która wkrótce odpowie za jazdę "po pijaku" i niestosowanie się do sądowego zakazu. Grozi jej 3 lata za kratami. Na dodatek odpowie za dokonanie kradzieży i brak maseczki.

Jak zwykle w tego rodzaju sytuacjach podziękowania za wzorową postawę obywatelską kierujemy do świadków zdarzenia. Właściwa reakcja społeczna na rażące łamanie przepisów prawa daje szanse powodzenia w eliminowaniu sytuacji zagrażających bezpieczeństwu innych osób.

Pamiętaj: Nie reagujesz - akceptujesz!