Wiadomości

Kolejny nieodpowiedzialny kierowca wyeliminowany z ruchu

Data publikacji 23.04.2021

Policjanci z drogówki zatrzymali pijanego 28-latka, którzy decydują się na jazdę samochodem pomimo zakazu. Mało tego. W organizmie miał prawie 2 promile alkoholu! W ręce mundurowych wpadł dzięki reakcji świadków.

Dzisiaj w nocy po godzinie 2.00 policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego myszkowskiej komendy na ulicy Krasickiego w Myszkowie skontrolowali kierowcę renault laguna. Jak się okazało 28-latek był pijany. Jego badanie wykazało prawie 2 promile alkoholu w organizmie. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach wyszło na jaw, że męzczyzna nie powinien w ogóle siadać "za kółko" bowiem Sąd Rejonowy w Zawierciu wydał mu zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych

Za tak lekceważący stosunek do prawa, za brak wyobraźni, rozsądku i odpowiedzialności, będzie tłumaczył się w sądzie. Pamiętajmy! Każdy, kto wsiada za kierownicę samochodu z przekroczoną normą alkoholu w organizmie, nie tylko łamie prawo, ale stanowi ogromne zagrożenie na drodze. 

Dziękujemy świadkom za prawidłową reakcję i obywatelska postawę. Dzięki Państwa czujności być może nie doszło do tragedii na drodze.Takie zachowanie zasługuje na podziw i uznanie, a także stanowi wzór do naśladowania. Doskonale również wpisuje się w kampanię śląskiej Policji: " Nie reagujesz- akceptujesz " Pijani kierowcy są potężnym zagrożeniem na drogach nie tylko dla siebie samych, ale również dla innych uczestników ruchu drogowego. Zatem kolejny raz apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozwagę i stosowanie prostej zasady :"Piłeś?- nie jedź! "