Wiadomości

Kolejny nieodpowiedzialny kierowca wyeliminowany z ruchu

Data publikacji 19.04.2021

Pomimo licznych apeli policjantów nadal zdarzają się kierowcy, którzy decydują się na jazdę samochodem po tym, jak wcześniej spożywali alkohol. Wczoraj policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego i wyeliminowali kierowcę który miał 1.5 promila! Pamiętajmy! Każdy, kto wsiada za kierownicę samochodu pod wpływem alkoholu, nie tylko łamie prawo, ale stanowi ogromne zagrożenie na drodze.

Wczoraj w nocy przed godziną 2 policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego myszkowskiej komendy na ulicy Żareckiej w Lgocie Górnej skontrolowali kierowcę renault megane. Jak się okazało 37-letni obywatel Mołdawii był pijany. Jego badanie wykazało 1.5 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Dzisiaj został przesłuchany i usłyszał zarzut.

Nieodpowiedzialnemu kierowcy oprócz utraty prawo jazdy grozi wysoka grzywna, kilkuletni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych, a nawet kara 2 lat więzienia. Pamiętajmy! Każdy, kto wsiada za kierownicę samochodu z przekroczoną normą alkoholu w organizmie, nie tylko łamie prawo, ale stanowi ogromne zagrożenie na drodze. 

Przypominamy, że jazda w stanie nietrzeźwości to przestępstwo.