Policyjne działania "PRĘDKOŚĆ" - Wiadomości - Komenda Powiatowa Policji w Myszkowie

Wiadomości

Policyjne działania "PRĘDKOŚĆ"

Data publikacji 20.03.2021

Policjanci ruchu drogowego z Myszkowa prowadzą działania kontrolno-prewencyjne „Prędkość”. Akcja ma na celu zapewnienie szeroko rozumianego bezpieczeństwa, dlatego mundurowi reagują, poza wykroczeniami w postaci przekroczenia prędkości, również na inne naruszenia przepisów ruchu drogowego.

Działania mają charakter prewencyjny, w tym m.in. uświadamianie kierującym pojazdami, że nadmierna prędkość jest podstawową przyczyną tragicznych w skutkach wypadków drogowych.

Szczególnym nadzorem zostały objęte m.in. miejsca, gdzie najczęściej dochodzi do wypadków drogowych, których przyczyną jest nadmierna prędkość oraz te miejsca, które mieszkańcy wskazali za pomocą Krajowej Mapy Zagrożeń bezpieczeństwa. Policjanci, w ramach działań, prowadzą pomiary prędkości statycznie.

Kierujący, którzy nie stosują się do ograniczeń prędkości, a szczególnie ci, którzy tę prędkość rażąco przekraczają, muszą liczyć się z konsekwencjami. Poza ewentualnym mandatem oraz powiększeniem konta z punktami karnymi, kierujący ryzykują również utratą prawa jazdy.

Przypominamy, że przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym skutkuje zatrzymaniem prawa jazdy.  

Apelujemy do kierujących, aby przestrzegali dozwolonych limitów prędkości, a także zmniejszali szybkość w miejscach, gdzie przepisy i zdrowy rozsądek wymagają zachowania szczególnej ostrożności. Taka wzmożona czujność niezbędna jest m.in. w okolicach przejść dla pieszych, przejazdów dla rowerzystów oraz w rejonie skrzyżowań.

  • Policjant mierzy prędkość pojazdów
  • Policyjne czapki w radiowozie