Wiadomości

Nieustąpienie pierwszeństwa przyczyną groźnego zdarzenia drogowego

Data publikacji 20.03.2021

Myszkowscy policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło wczoraj na DK 91 w Winownie. Wstępnie ustalono, że przyczyną zdarzenia było nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu. Na skutek zderzenia dwóch osobówek 3 osoby odniosły obrażenia i zostały przetransportowane do szpitala.

Wczoraj około godz. 18:00 policjanci z ruchu drogowego myszkowskiej komendy zostali wezwani na DK-91 w Winownie gdzie doszło do zdarzenia drogowego. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 74-letni kierujący kia venca wykonując manewr skrętu w lewo z ulicy Opolskiej w Winownie na drogę krajową nr 91 w kierunku Częstochowy doprowadził do zderzenia w wyniku nieustąpienia pierwszeństwa przejazdu z jadącym prawidłowo lewym pasem w kierunku Katowic pojazdem marki Renault. Na skutek tego zdarzenia 3 osoby, które podróżowały renault z obrażeniami ciała trafiły do szpitala. Droga w kierunku Częstochowy przez kilka godzin była zablokowana. Policjanci wyznaczyli objazdy. Myszkowscy śledczy wyjaśniają teraz dokładne przyczyny i okoliczności wypadku.

Nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu, to obok nadmiernej prędkości najczęstsza przyczyna wypadków i kolizji. Dlatego po raz kolejny apelujemy do kierujących samochodami, aby zwracali szczególną uwagę na innych uczestników ruchu drogowego. Pamiętajmy, że zderzenie z innym samochodem może mieć poważne skutki nawet przy małych prędkościach. Przypominamy o podstawowych zasadach bezpiecznej jazdy.

  • Miejsce zdarzenia
  • Miejsce zdarzenia
  • Miejsce zdarzenia